Kollégium

"Weisses" siker a kollégiumok közötti történelemversenyen

2019. április 9-én a BEKK kollégiumban rendezték meg a kollégiumok közötti történelem verseny döntőjét. A döntőn az előzetes feladatlap megoldásai alapján a legjobb 5 kollégium mérhette össze erejét. A Gelle Anna, Fritz Eszter és Németh Stefán alkotta "weisses" csapat végig harcban állt a győzelemért. A diákok végül a kiváló második helyezést érték el, mindössze 3 ponttal lemaradva a győztes Táncsics kollégium mögött. Gratulálunk a kollégistáknak!

Március 15-i ünnepség a kollégiumban

Idén rendhagyó módon ünnepelték a kollégisták az 1848-as forradalmat és szabadságharcot. Márciusi forradalom témakörben egy filmpályázatot hirdettünk, melyre hat csoport készítette el a pályamunkáját. Az ünnepség keretében a diákok megtekintették egymás műveit, melyek hol mosolyt, hol meghatottságot csaltak a kollégisták arcára. Az utolsó film levetítése után a háromtagú zsűri az 5.A csoport produkciójának adományozta az első díjat, de Herczeg Mária Igazgató Asszony (a zsűri elnöke) kiemelte, hogy minden pályázat nagyon színvonalas volt, és ennek a napnak minden diák a győztese.

Kollégiumi teremfoci bajnokság

Kollégiumok közötti teremfoci bajnokságot rendeztünk és győzelemre vittük csapatunkat a döntőben február 26-án.

Farsangi buli a kollégiumban

A kollégium jó hangulatú farsangi bulit tartott. A programban volt jelmezes felvonulás, melynek során megcsodálhattuk a "Hattyúk tava" című balettet a kollégisták interpretációjában, fánksütés és evés, majd Szív küldi Szívnek "elővalentin" esti disco febr 13-án.

Szenttamási Róza 5. az Ifjúsági Olimpián!

Szenttamási Róza 5. az Ifjúsági Olimpián! Tájékoztat bennünket a Magyar Birkózó Szövetség facebook oldala.

Kollégiumunk lakója, Róza már túl van a helyosztó mérkőzésén Buenos Airesben.

A csepeliek serdülőkorú birkózója 3:0-ra megverte a női 49 kilógrammosok 5. helyéért az amerikai Ikeit.

Kadet Eb-ezüstérmes tehetségünk tehát három győztes és két vesztes mérkőzés után az előkelő ötödik helyen zárta a 2018. évi ifjúsági olimpiát.

GRATULÁLUNK, RÓZA!
BÜSZKÉK VAGYUNK RÁD!

Virtuózok: Nagy Torma Krisztina

Kollégista a virtuózokban: Nagy Torma Krisztina kollégiumunk lakója bekerült a Duna TV- n futó Virtuózok zenei tehetségkutató elődöntőjébe. A harmonikás lány produkciója a nagyok kategóriájában május 25-én 19 óra 30 perctől lesz látható a Duna TV-n. Szurkoljunk neki!

Átadták a Weiss Manfréd iskola felújított kollégiumát

Átadták a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum (BKSZC) Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma felújított kollégiumát, valamint a francia LEGRAND cég KNX laborját, amely egy világszínvonalon felszerelt épületautomatizálási szaktanterem. A kollégiumi beruházás a Weiss Manfréd Terv részeként valósult meg a Nemzetgazdasági Minisztérium finanszírozásában. Az ünnepségen megjelent Németh Szilárd országgyűlési képviselő, Katona Miklós, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetője, Valló Péter, a BKSZC főigazgatója, Károlyi László, a LEGRAND vezérigazgatója.

Kollégiumok közötti tehetségkutató verseny

A kollégium csapata a Vécsey János Leánykollégiumban megrendezett, budapesti kollégiumok közötti tehetségkutató versenyen 2017. november 21-22-én és mesemondó versenyen november 28-án Frindik Emese és Góger István nevelőtanár szárnyai alatt - nagyon szép eredményeket értek el:

Adventi koszorú készítése a kollégiumban

2017. november 30-án a Kézműves Műhely szakkörei, a Kézműves Szakkör és a Díszítőművészeti Szakkör közös, természetes anyagok felkínálásával előkészített adventi koszorú készítést tartott a kollégiumi aulában, ahol a kollégiumi csoportok képviselői az adventi időszak ünnepi fényéhez méltó egyedi alkotásokat készítettek. Szervezők: Ménesi Anikó és Ménesi Ildikó nevelőtanárok.

Kézműves vitrinkiállítások a kollégium aulájában

A Kézműves Műhely 2017/18. tanévben 19. tanévét kezdte meg a kollégium 2. emeletén, mely jelenleg két szakkörnek ad otthont: a Kézműves Szakkörnek és a Díszítőművészeti Szakkörnek. Kínálatunkkal várjuk az érdeklődőket minden hétfőn 18:30-20:20 között. A fenti képen a Kézműves Műhely népszerűsítése céljából összeállított, hagyományosan minden tanév kezdetén kollégista diákok munkáiból válogatott Kézműves Vitrin Kiállítás részlete látható, mely 2017. szeptember 1. és október 10. között volt megtekinthető a kollégium aulájában.