Rendezvény

Megemlékeztünk Trianon 104. évfordulóján

Idén is megemlékezést tartottunk a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából. Gróf Apponyi Albert emléke előtt tisztelegtünk beszédének meghallgatásával. Felelevenítettük, hogyan szakították szét a történelmi Magyarországot a háborúban győztes nagyhatalmak, valamint, hogy milyen földrajzi-demográfiai veszteségek érték hazánkat...

Szépírók és rovók ünnepe – „a nagyság kézjele”

Szépírás a Kézírás és Ékes Rovás országos vetélkedőink döntőjére került sor április 23-án.

Rendőrnap

Hatalmas élmény minden évben a Városligetben megrendezésre kerülő Országos Rendőr- és Tűzoltónap. 2024. április 27-én iskolánk egyik közszolgálati technikus - 10G- osztályának egy része képviselte iskolánkat a rendkívül szerteágazó ismereteket is felölelő kérdéssor kitöltése során.

Sportlövő siker a Diákolimpián

2024. április 19-én került megrendezésre a sportlövők számára a Diákolimpia Budapest vármegyei döntője.

Rendhagyó nap

Idén április 3-án immár második alkalommal megrendezésre került hagyományossá váló rendhagyó napunk.

Itt az idő! - emlékműsor

A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából iskolánk diákjai színdarabot adtak elő Március 15. – Itt az idő! címmel.

Magyar Honvédség Amatőr Katonai Küzdősport Bajnokság

Beszámoló: XI. Kinizsi Közelharc Kupa „Furkó Kálmán ezredes Emlékverseny” Szentendre Altiszti Akadémia 2024. 02. 29. Csütörtök 08.00-18.00

Megérkezésünk után megtörtént a nevezés és a mérlegelés.

A megnyitón egy perces néma csenddel nyilvánítottunk tiszteletet, Furkó Kálmán ezredes emlékének.

Kommunizmus Áldozatok Emléknapja

Iskolánk 2024. március 1-én, a Kommunizmus Áldozatok Emléknapjának (február 25) emlékére, a GULÁG és GUPVI sztálini kényszermunka- és koncentrációs táborokban és az éhínség-terrorban 1930-1960 között elpusztult 20-30 millió hadifogoly és civil áldozatokra emlékező filmbemutatót , ankét beszélgetést és kiállításmegnyitót tartott.

Gulág Alapítvány - konferencia és pályázat

„Az Alkotó Szabadsága – Művészek szovjet fogságban” címmel szakmai konferenciát szervezett a Gulag Alapítvány a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából.

Honvéd kadétjaink látogatása a Parlamentben

Honvéd kadét éves érzékenyítő, pálya iránti elkötelezettséget erősítő programsorozatunk újabb állomásaként, 2024 02. 15-én kadétjainkkal látogatást tettünk az Országházában.