Rendezvény

VII. Országos KIP Szakmai Nap

Az idén immár hetedik alkalommal került megrendezésre a Komplex Instrukciós Programot (KIP) alkalmazó iskolák országos találkozója. A szakmai napon, amelyhez a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma szolgáltatta a helyszínt, több iskola pedagógusa vett részt. A rendezvényt Valló Péter kancellár nyitotta meg, majd Halász Gábor egyetemi tanár osztotta meg velünk gondolatait. A hozzászólók között hallhattuk Péterffy Balázs összefoglalását, aki a Klebelsberg Központ elnökhelyettese.

Digitális Immunerősítő Program Roadshow

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Új Nemzedék Központ kezdeményezésére elindult a Digitális Immunerősítő Program (DIP), melynek fő célja, hogy a diákok játékos formában ismerkedjenek meg a tudatos internethasználattal, a digitális világ veszélyeivel, hogy a fiatalok biztonságos, értékteremtő online környezetben nőhessenek fel, tudatosabbak legyenek és el tudják kerülni az ellenük irányuló kibertámadásokat.

Mansfeld Péter

Mansfeld Péter halálának 60. évfordulójára emlékeztünk március 21-én. Az Új köztemető 301-es parcellájában Berta Tibor ezredes, a HM Katolikus Tábori Püspökség általános helynöke mondott megemlékező fohászt, majd katonai tiszteletadás mellett a résztvevők megkoszorúzták a forradalom legifjabb mártírjának sírját. A rendezvény fővédnöke Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes volt.

Március 15-i ünnepség a kollégiumban

Idén rendhagyó módon ünnepelték a kollégisták az 1848-as forradalmat és szabadságharcot. Márciusi forradalom témakörben egy filmpályázatot hirdettünk, melyre hat csoport készítette el a pályamunkáját. Az ünnepség keretében a diákok megtekintették egymás műveit, melyek hol mosolyt, hol meghatottságot csaltak a kollégisták arcára. Az utolsó film levetítése után a háromtagú zsűri az 5.A csoport produkciójának adományozta az első díjat, de Herczeg Mária Igazgató Asszony (a zsűri elnöke) kiemelte, hogy minden pályázat nagyon színvonalas volt, és ennek a napnak minden diák a győztese.

Szakma Kiváló Tanulói

Március 12-14. között rendezték az idei Szakma Sztár Fesztivál, az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) és a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) döntőjét 49 szakképesítésben Budapesten, a Hungexpo területén a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében.

Farsangi buli a kollégiumban

A kollégium jó hangulatú farsangi bulit tartott. A programban volt jelmezes felvonulás, melynek során megcsodálhattuk a "Hattyúk tava" című balettet a kollégisták interpretációjában, fánksütés és evés, majd Szív küldi Szívnek "elővalentin" esti disco febr 13-án.

Mézeskalács sütés

„Csak a gombokat neee!”

2018. december 18-án újra süteményillat lengte be az iskola folyosóit. Most 13 osztály vállalkozott a finom karácsonyi sütemény, a mézeskalács elkészítésére.

Szalagavató bál

Nagy örömmel rendeztük meg szalagavató ünnepségünket a végzős diákok tiszteletére. A végzős osztályok: 12.bc, 12.d, 12.r, 11.j.f, és a 11.mv voltak.

Témahét

2018. novemberének utolsó hetében iskolánkban egy témahét került megrendezésre, amelynek az eseményei a hulladékcsökkentés, szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás és az egészségtudatos életmód kérdéseit érintették.

Mikulás ünnepség

Immár hagyománnyá vált iskolánkban a Mikulás várás. Idén is meglátogatott bennünket a Mikulás öt krampuszával.

Mielőtt megérkezett a Mansfeld terembe a várva várt nagyszakállú, az iskola valamennyi osztálya megtekinthette a Lappföldi Mikulás egy napját.

Zséda dala a Szürke patás végre előcsalogatta a krampuszokat és gazdáját, akik több kilogramm szaloncukorral és csoki mikulással érkeztek.

Mező Melinda 12.bc osztályos diák Anastazia: Volt egy régi december című dallal köszöntötte az összegyűlt ünneplőket.