Rendezvény

Szalagavató bál

Nagy örömmel rendeztük meg szalagavató ünnepségünket a végzős diákok tiszteletére. A végzős osztályok: 12.bc, 12.d, 12.r, 11.j.f, és a 11.mv voltak.

Témahét

2018. novemberének utolsó hetében iskolánkban egy témahét került megrendezésre, amelynek az eseményei a hulladékcsökkentés, szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás és az egészségtudatos életmód kérdéseit érintették.

Mikulás ünnepség

Immár hagyománnyá vált iskolánkban a Mikulás várás. Idén is meglátogatott bennünket a Mikulás öt krampuszával.

Mielőtt megérkezett a Mansfeld terembe a várva várt nagyszakállú, az iskola valamennyi osztálya megtekinthette a Lappföldi Mikulás egy napját.

Zséda dala a Szürke patás végre előcsalogatta a krampuszokat és gazdáját, akik több kilogramm szaloncukorral és csoki mikulással érkeztek.

Mező Melinda 12.bc osztályos diák Anastazia: Volt egy régi december című dallal köszöntötte az összegyűlt ünneplőket.

Weiss Manfréd iskolai sportnap a honvédelem jegyében

Az előzetes várakozásoknál is nagyobb érdeklődés övezte a Csepeli Öttusa és Vízi Sport Egyesület és a Honvédelmi Sportszövetség közös iskolai sportnapját a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumában.

December 1-jén a lézerfegyveres bemutató és lövészeti verseny programjában mintegy 240 gyerek vett részt, akik 12 lőállásból gyakorolhatták a lövészetet öt versenybíró felügyelete mellett. A Honvédelmi Toborzóiroda csepeli kirendeltsége is kitelepült a helyszínre.

Gólyanap

2018. október 26-án már sokadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a gólyanapot, amelyet idén is szervezett csapatépítés, ráhangolás előzött meg minden egyes kilencedikes osztályban, iskolánk fejlesztőpedagógusai, gyermekvédelmi felelőse és pszichológusa szakszerű szervezésében, az osztályfőnökök tevékeny részvétele mellett.

Gólyatábor

Iskolánk hagyományainak megfelelően, idén is megrendezésre került a gólyatábor. Fontosnak tartjuk, hogy tanulóink egy biztonságot adó, megtartó, támogató környezetben érezzék magukat a nálunk töltött tanulmányi idejük alatt. Ennek a bizalomnak a kiépítésére teremt alkalmat a táborban együtt eltöltött idő. Ez a három nap megismételhetetlen és egyben kihagyhatatlan lehetőséget nyújt a 9. évfolyamos diákjainknak és osztályfőnökeiknek arra, hogy megismerkedhessenek, és olyan, évekre szóló kapcsolatot, barátságot építsenek ki egymással, amely nem csak osztályon belül, hanem az évfolyamok között is működik. A tatai Öreg-tó partja, a megnyugtató, történelmi környezet és a játékos vetélkedők sokasága megkönnyíti az első bátortalan lépéseket.

A nemzeti összetartozás napja

Június 6-án megemlékeztünk a trianoni tragédiára, illetve beszámolót tartottunk az idei HATÁRTALANUL pályázatunkról a nemzeti összetartozás jegyében. A Himnusz eléneklése és Herczeg Mária igazgatóasszony gondolatai után Wass Albert: Hontalanság hitvallása c. verse hangzott el Rácz Alexandra (11.B) tolmácsolásában. Trianonról Vincze Zsófia (9.R) és Rácz Alexandra olvasott fel történelmi adatokat, majd Magyarország az én hazám c. dalt hallgattuk meg videón.

DISZ NAP a Weissben

Idén sem maradt el a Diákszervezet által szervezett nap!

Szakma Sztár Fesztivál: Krehely István villanyszerelő

Április 23-25. között rendezték az idei Szakma Sztár Fesztivált, az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) és a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) döntőjét 43 szakképesítésben Budapesten, a Hungexpo területén a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében.

„Szépírás a kézírás” VII. „Ékes rovás” V. – Döntő

Április 18-án rendeztük meg a „Szépírás a kézírás” és az „Ékes rovás” idei második fordulóját.

A beérkezett pályamunkák alapján 22 szépírót és 10 rovót hívtunk meg. Sajnos nem tudott eljönni mindenki, de méltó ünnepe volt az esemény most is a szép latin betűs folyóírásnak és az ősi magyar írásunknak.