Honvédelem Napja

Intézményünk Honvéd Kadét szakos hallgatói Gaszler István osztályfőnök vezetésével vettek részt pénteken a Honvédelem Napján. A Budaörsi Repülőtéren szervezett rendezvényre a Magyar Honvédség szállította ki tanulóinkat, és gondoskodott róluk a különleges nap folyamán.

Iskolánk fennállásának 70. évfordulója

2019. április 26-án ünnepeltük iskolánk megalakításának 70. évfordulóját. Ezt a napot megelőzte számos iskolai esemény, játékos vetélkedő, spotprogramok melyek mind azt a célt szolgálták, hogy tanulóink minél jobban megismerjék iskolánk múltját és jelenét.

Sport: Németh Milán nemzetközi versnyeken

Németh Milán 10.g osztályos tanuló az elmúlt hetekben több nemzetközi megmérettetésen vett részt, mint birkózó. Magyarország és a BKSzC Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma hírnevét öregbítve az alábbi eredményei születtek:

- Zagreb Open’ nemzetközi verseny: 1. helyezett.
- Egy mini VB megfelelője, a román fővárosban megrendezett 23 nemzet, közel 450! válogatott birkózóját felvonultató versenyen: az előkelő 2. helyezett.

Gratulálunk az elért eredményekhez, sikerekhez!

Megemlékezés a holokauszt magyar áldozatairól

Iskolánk is megemlékezett a holokauszt magyar áldozatairól. Az emléknap alkalmából beszédet mondott Varga Zoltán Dominik 11.abx osztályos tanuló, majd az áldozatok emléke előtt tisztelegve az auschwitzi koncentrációs táborról néztünk meg egy dokumentumfilmet, mely azóta emlékhelyként, szörnyűséges mementóként őrzi annak a 430 ezer magyarnak az emlékét is, akik itt lelték halálukat.

Ékes Rovás 2019 – döntő

Testvérként, kéz a kézben szerepel a szépírás mellett ősi írásunk sajátos megjelenése iskolai vetélkedőn, az „Ékes rovás” területén. A cím jelzi, hogy a magyar rovás is helyet követelhet magának olyan megmérettetésen, ahol szemnek-léleknek gyönyörködtető szempontok kerülnek középpontba.

Szépírás a Kézírás 2019 – döntő

Nyolcadik éve, hogy megtartottuk iskolánkban a „Szépírás a kézírás” döntőjét. Sikeresnek mondhatjuk immár hagyománnyá váló értékteremtő rendezvényünket. A másolandó szöveget évfordulókhoz kötöttük: 160 évvel ezelőtt született Benedek Elek kiváló erdélyi írónk, és a magyar Országgyűlés a 2019-es évet II. Rákóczi Ferenc emlékévnek nyilvánította, azon határozatával, hogy Gyulafehérvárott erdélyi fejedelemmé választották 315 éve.

Csepeli Hon- és Rendvédelmi Ifjúsági Nap

A BKSZC Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumában nagyszabású Hon- és Rendvédelmi Ifjúsági Nap került lebonyolításra, április 26-án. Az eseményen, amely a Honvédelmi Sportszövetség, a Dél- Pesti Tankerületi Központ, a Honvédelmi Minisztérium, a kerületi Kormányhivatal, valamint Budapest Főváros Védelmi Bizottságának támogatásával valósult meg, minden csepeli általános és középiskola 7 – 8., 9 - 10. valamint 11 - 12. évfolyamának tízfős csapata nevezhetett.

VII. Országos KIP Szakmai Nap

Az idén immár hetedik alkalommal került megrendezésre a Komplex Instrukciós Programot (KIP) alkalmazó iskolák országos találkozója. A szakmai napon, amelyhez a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma szolgáltatta a helyszínt, több iskola pedagógusa vett részt. A rendezvényt Valló Péter kancellár nyitotta meg, majd Halász Gábor egyetemi tanár osztotta meg velünk gondolatait. A hozzászólók között hallhattuk Péterffy Balázs összefoglalását, aki a Klebelsberg Központ elnökhelyettese.

Dél-budai Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny 2019

Idén ismét megrendezték a XI., XXI. és XXII. kerületi általános iskolások, szakgimnáziumok és gimnáziumok számára a katasztrófavédelemről szóló versenyt. Ezúttal a helyszín a XXI. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság volt.

"Weisses" siker a kollégiumok közötti történelemversenyen

2019. április 9-én a BEKK kollégiumban rendezték meg a kollégiumok közötti történelem verseny döntőjét. A döntőn az előzetes feladatlap megoldásai alapján a legjobb 5 kollégium mérhette össze erejét. A Gelle Anna, Fritz Eszter és Németh Stefán alkotta "weisses" csapat végig harcban állt a győzelemért. A diákok végül a kiváló második helyezést érték el, mindössze 3 ponttal lemaradva a győztes Táncsics kollégium mögött. Gratulálunk a kollégistáknak!