Beszámoló

VII. Országos KIP Szakmai Nap

Az idén immár hetedik alkalommal került megrendezésre a Komplex Instrukciós Programot (KIP) alkalmazó iskolák országos találkozója. A szakmai napon, amelyhez a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma szolgáltatta a helyszínt, több iskola pedagógusa vett részt. A rendezvényt Valló Péter kancellár nyitotta meg, majd Halász Gábor egyetemi tanár osztotta meg velünk gondolatait. A hozzászólók között hallhattuk Péterffy Balázs összefoglalását, aki a Klebelsberg Központ elnökhelyettese.

Dél-budai Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny 2019

Idén ismét megrendezték a XI., XXI. és XXII. kerületi általános iskolások, szakgimnáziumok és gimnáziumok számára a katasztrófavédelemről szóló versenyt. Ezúttal a helyszín a XXI. Kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság volt.

"Weisses" siker a kollégiumok közötti történelemversenyen

2019. április 9-én a BEKK kollégiumban rendezték meg a kollégiumok közötti történelem verseny döntőjét. A döntőn az előzetes feladatlap megoldásai alapján a legjobb 5 kollégium mérhette össze erejét. A Gelle Anna, Fritz Eszter és Németh Stefán alkotta "weisses" csapat végig harcban állt a győzelemért. A diákok végül a kiváló második helyezést érték el, mindössze 3 ponttal lemaradva a győztes Táncsics kollégium mögött. Gratulálunk a kollégistáknak!

Digitális Immunerősítő Program Roadshow

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Új Nemzedék Központ kezdeményezésére elindult a Digitális Immunerősítő Program (DIP), melynek fő célja, hogy a diákok játékos formában ismerkedjenek meg a tudatos internethasználattal, a digitális világ veszélyeivel, hogy a fiatalok biztonságos, értékteremtő online környezetben nőhessenek fel, tudatosabbak legyenek és el tudják kerülni az ellenük irányuló kibertámadásokat.

Hajó a láthatáron

Intézményünk új arculati képpel gazdagodik.

A most kialakítás alatt álló - rendészeti és honvédelmi képzéshez kapcsolódó - akadálypályához illeszkedve az Inter-Metal Recycling Kft. ügyvezetője, Vincze Gábor jóvoltából a feldolgozótelepről iskolánkba kerülhetett egy AN2 típusú aknamentesítő naszád. A naszád hulladék alumínium értéke 2,7 mFt. Valló Péter, Centrumunk kancelllárja támogatja a megvalósítást, segített a szállítás feltételeit biztosítani.

Mansfeld Péter

Mansfeld Péter halálának 60. évfordulójára emlékeztünk március 21-én. Az Új köztemető 301-es parcellájában Berta Tibor ezredes, a HM Katolikus Tábori Püspökség általános helynöke mondott megemlékező fohászt, majd katonai tiszteletadás mellett a résztvevők megkoszorúzták a forradalom legifjabb mártírjának sírját. A rendezvény fővédnöke Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes volt.

Március 15-i ünnepség a kollégiumban

Idén rendhagyó módon ünnepelték a kollégisták az 1848-as forradalmat és szabadságharcot. Márciusi forradalom témakörben egy filmpályázatot hirdettünk, melyre hat csoport készítette el a pályamunkáját. Az ünnepség keretében a diákok megtekintették egymás műveit, melyek hol mosolyt, hol meghatottságot csaltak a kollégisták arcára. Az utolsó film levetítése után a háromtagú zsűri az 5.A csoport produkciójának adományozta az első díjat, de Herczeg Mária Igazgató Asszony (a zsűri elnöke) kiemelte, hogy minden pályázat nagyon színvonalas volt, és ennek a napnak minden diák a győztese.

Szakma Kiváló Tanulói

Március 12-14. között rendezték az idei Szakma Sztár Fesztivál, az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) és a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) döntőjét 49 szakképesítésben Budapesten, a Hungexpo területén a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében.

Diáktúra Várostörténeti Verseny – Pesterzsébeti versenye

A Diáktúra Várostörténeti Verseny Pesterzsébeten megrendezésre kerülő versenye 2019.03.02 –án került lebonyolításra.

Iskolánkat két három fős csapat képviselte a 11.E osztályból.

Négy kategóriából mi a középiskolák kategóriájában vettünk részt. Itt 19 csapat szerepelt.

A versenyhez a tanulók kaptak egy térképet utcanevekkel, és egy 47 pontból álló feladatsort, minegyikhez kapcsolódó alkérdésekkel.

SUDOKU bajnokság 2019

Iskolánkban immár negyedik alkalommal rendeztük meg a sudoku versenyt március 6.-án. Nemcsak az iskolában, hanem a kollégiumban is meghirdettük a versenyt, sőt a felnőtteket is buzdítottuk a részvételre. A versenyen a diákok mellett iskolánk dolgozói is részt vettek. Hat fordulót terveztünk, és a résztvevőktől függött, hogy adott idő alatt mennyi feladatot tudnak megoldani. A feladatok minden fordulóban nehezedtek. A versenyzők közül az első helyezett 5 fordulón jutott túl, többen is megoldották a negyedik forduló feladatát, köztük az időeredmény döntött.