Sport / Verseny

Magyar bajnok Németh Milán

Igen büszkék lehetünk Németh Milánra aki a 9.G osztály rendész tanulója, hiszen kötöttfogású kadet birkózásban magyar bajnoki címet szerzett 54 kilógrammban. Milánnak ez a 7. országos bajnoki címe. Teljesítménye kiemelkedő: serdülő létére, egy kategóriával feljebb, azaz nála 1-2 évvel idősebbek között érte el eredményét. Reméljük, még számtalan hasonló sikerben lesz része! Köszönjük osztályfőnöke, Ale Zsuzsa támogatását!

Honvédelmi versenyen voltunk

Október 11-én Szentendrén, az Altiszti Akadémián került megrendezésre az Országos Honvédelmi Verseny, ahol egy csapat képviseltette magát iskolánkból. A Weiss Farkasok csapatában 12.B és 11.R osztályos tanulók vettek részt: Martinecz Richárd, Kisvarga Szabolcs, Alföldi Richárd és Herceg Zoltán. A verseny 8:00-tól 15:00-ig tartott. Hat versenyszámban mérkőzött meg 19 fővárosi csapat.

42-0

Szeptember 30-án Kecskeméten került sor a IV. serdülő korcsoport Szabadfogású Diákolimpiai Bajnoki Döntőre, ahol iskolánk, Weiss Manfréd színeiben indult Németh Milán Attila 9.G osztályos tanuló 54 kilógrammban.

42-0 győzelemmel I. helyezést ért el Milán, ezzel immár ötszörös Diák Olimpiai Bajnoki cím birtokosa. Jelenleg a következő nagyszabású versenyre készül: novemberben lesz a Magyar Bajnokság, ahol a 7. bajnoki címét igyekszik megszerezni.

Qualitas Kupa

Második alkalommal vettünk részt ezen a középiskolás kupán, ahol igazolt labdarúgók is játszhattak. Idén már nyolc csapat lépett pályára ezen az igen színvonalas tornán. Csapatunk volt a legfiatalabb a mezőnyben. A szabályok szerint egy tanár is szerepelhetett a csapatban, nálunk ez Erdős András tanár úr volt.

Három 0:0 ás döntetlen után (a végső győztes Pogány Frigyes SZKI ellen is 0:0-át értünk el) az utolsó helyosztó mérkőzésen 2:0-ra kikaptunk, így végül a 6. helyezést szereztük meg. A fiúk maximálisan helyt álltak.

Éremeső a kollégiumi atlétikai versenyen!

2017. 04. 25-én rendezték a budapesti kollégiumok atlétikai versenyét. Kollégiumunk 9 fővel vett részt a rendezvényen és nem kis túlzással minden érmet elhoztunk.

100 méter síkfutásban „utcahosszal” nyert a tavalyi bajnok és ezzel megvédte címét Kovács Péter, a sprintszámban indult még Halászi Dominik, aki az értékes bronz medált akaszthatta a nyakába, a hatos döntő résztvevője volt még Herceg Zoltán is, Ő az 5. helyen ért célba. Mind a hárman a 10.R osztály tanulói! Az ifjú titán Körtvélyesi Mátyás, (9.JF) nem került döntőbe, de futása biztató volt a jövőre nézve!

„Szépírás a kézírás” döntő

2017. április 27-én megtartottuk iskolánkban a „Szépírás a kézírás” 6. döntőjét. Az immár hagyománnyá váló megmérettetés idén is színvonalas volt, a díjazottak munkái „remekművek”! Gratulálunk annak a harminc résztvevőnek, akik bejutottak a döntőbe, de különösen a díjazottaknak! Buzogány Dezső kalligráfus, a zsűri elnöke Trükkök a kalligráfia világából címmel tartott előadást, majd az eredményhirdetés előtt méltatta az igényes kézírásokat. Köszönjük munkáját!

„Ékes rovás” döntő

Az idei évben is meghirdettük - immár negyedik alkalommal - „Ékes rovás” versenyünket, melynek döntőjét 2017. április 27-én tartottuk. Jelen esetben, a rovók lelkes kis táborában versengésről valójában szó nincs, hiszen nem a másik legyőzése a cél, hanem a hagyomány éltetése, a rovás öröme, egymás megismerése. Az ékes rovás a lélekből fakad, ezért tudnak a megszületett munkák ragyogni, ékeskedni és ékesül szolgálni a számunkra.

SkillsHungary villanyszerelő Leidl Péter

Leidl Péter, iskolánk tanulója a SkillsHungary dobogó legfelső fokán, így ő képviseli Magyarországot Abu-Dhabiban, villanyszerelő szakmában. Gratulálunk Péternek és Takács János tanár úrnak, ez egy hihetetlen teljesítmény.

A Bugát Pál Természetismereti Vetélkedőn

Az idén, Iskolánk első alkalommal vett részt, a Bugát Pál Országos Középiskolai Természetismereti Műveltségi Vetélkedőn.

Diákra Hangolva döntője

A Fővárosi Önkormányzat Diákra Hangolva című középiskolásoknak meghirdetett tehetségkutató rendezvényén Vadász Ronáld és Cseh Roland elhozta a tánc kategória különdíját!