Sport / Verseny

Qualitas Kupa

Második alkalommal vettünk részt ezen a középiskolás kupán, ahol igazolt labdarúgók is játszhattak. Idén már nyolc csapat lépett pályára ezen az igen színvonalas tornán. Csapatunk volt a legfiatalabb a mezőnyben. A szabályok szerint egy tanár is szerepelhetett a csapatban, nálunk ez Erdős András tanár úr volt.

Három 0:0 ás döntetlen után (a végső győztes Pogány Frigyes SZKI ellen is 0:0-át értünk el) az utolsó helyosztó mérkőzésen 2:0-ra kikaptunk, így végül a 6. helyezést szereztük meg. A fiúk maximálisan helyt álltak.

Éremeső a kollégiumi atlétikai versenyen!

2017. 04. 25-én rendezték a budapesti kollégiumok atlétikai versenyét. Kollégiumunk 9 fővel vett részt a rendezvényen és nem kis túlzással minden érmet elhoztunk.

100 méter síkfutásban „utcahosszal” nyert a tavalyi bajnok és ezzel megvédte címét Kovács Péter, a sprintszámban indult még Halászi Dominik, aki az értékes bronz medált akaszthatta a nyakába, a hatos döntő résztvevője volt még Herceg Zoltán is, Ő az 5. helyen ért célba. Mind a hárman a 10.R osztály tanulói! Az ifjú titán Körtvélyesi Mátyás, (9.JF) nem került döntőbe, de futása biztató volt a jövőre nézve!

„Szépírás a kézírás” döntő

2017. április 27-én megtartottuk iskolánkban a „Szépírás a kézírás” 6. döntőjét. Az immár hagyománnyá váló megmérettetés idén is színvonalas volt, a díjazottak munkái „remekművek”! Gratulálunk annak a harminc résztvevőnek, akik bejutottak a döntőbe, de különösen a díjazottaknak! Buzogány Dezső kalligráfus, a zsűri elnöke Trükkök a kalligráfia világából címmel tartott előadást, majd az eredményhirdetés előtt méltatta az igényes kézírásokat. Köszönjük munkáját!

„Ékes rovás” döntő

Az idei évben is meghirdettük - immár negyedik alkalommal - „Ékes rovás” versenyünket, melynek döntőjét 2017. április 27-én tartottuk. Jelen esetben, a rovók lelkes kis táborában versengésről valójában szó nincs, hiszen nem a másik legyőzése a cél, hanem a hagyomány éltetése, a rovás öröme, egymás megismerése. Az ékes rovás a lélekből fakad, ezért tudnak a megszületett munkák ragyogni, ékeskedni és ékesül szolgálni a számunkra.

SkillsHungary villanyszerelő Leidl Péter

Leidl Péter, iskolánk tanulója a SkillsHungary dobogó legfelső fokán, így ő képviseli Magyarországot Abu-Dhabiban, villanyszerelő szakmában. Gratulálunk Péternek és Takács János tanár úrnak, ez egy hihetetlen teljesítmény.

A Bugát Pál Természetismereti Vetélkedőn

Az idén, Iskolánk első alkalommal vett részt, a Bugát Pál Országos Középiskolai Természetismereti Műveltségi Vetélkedőn.

Diákra Hangolva döntője

A Fővárosi Önkormányzat Diákra Hangolva című középiskolásoknak meghirdetett tehetségkutató rendezvényén Vadász Ronáld és Cseh Roland elhozta a tánc kategória különdíját!

Fair Play Kupa, Budapest

2017.04.23-án bonyolították le a második fordulót a budapesti iskolák vetélkedőjén. A helyszín a rákospalotai műfüves REAC pálya volt.

Medvematek

2017. április 22-én, szombaton egy borongós hűvös napra ébredtünk.

Hat weisses tanuló és kísérőtanáruk, Nagy Katalin a hűvös szél ellenére is az Óbudai-szigetre utaztak, ahol ezen a napon került megrendezésre a Medve Szabadtéri Matematikaverseny egyik fordulója.

Szép Magyar Beszéd

Gratulálunk Rácz Alexandra 10.BC osztályos tanulónknak, aki a győri Szép Magyar Beszéd verseny országos döntőjén Kazinczy emlékérmet kapott! Példamutató, igényes szép magyar beszéd tolmácsolásáért. Felkészítő tanára: Keppel Gyula.