Rendezvény

Húsvétváró

Idén, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon újra megrendezésre került iskolánkban a húsvétváró tojásfestés és játék. Nyolc osztály vett részt a rendezvényen osztályfőnökeik kíséretében. Száraz Anna rajztanárnő segítségével tojásokat díszíthettek dekupázs technikával és egyszerű tojásfestékkel is. Az iskola előkertjében és a sportpálya környékén pedig játékos vetélkedő zajlott, amelynek szervezői és irányítói a 10.c osztályosok voltak. Sor került itt tojásgurításra, húsvéti kvízre, tojáslopó játékra is, de húsvéti sudoku, verselés, ugrálós váltó is volt a terítéken.

Átadták a Weiss Manfréd iskola felújított kollégiumát

Átadták a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum (BKSZC) Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma felújított kollégiumát, valamint a francia LEGRAND cég KNX laborját, amely egy világszínvonalon felszerelt épületautomatizálási szaktanterem. A kollégiumi beruházás a Weiss Manfréd Terv részeként valósult meg a Nemzetgazdasági Minisztérium finanszírozásában. Az ünnepségen megjelent Németh Szilárd országgyűlési képviselő, Katona Miklós, a Nemzetgazdasági Minisztérium főosztályvezetője, Valló Péter, a BKSZC főigazgatója, Károlyi László, a LEGRAND vezérigazgatója.

Március 15-i megemlékezés

Iskolánkban és kollégiumunkban is műsorokkal emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharcról.

A 170. évforduló alkalmából iskolánk tanulói nagy lelkesedéssel készültek a megemlékezésre, melyet 2018. március 14-én mutattak be.

Farsang

Február 14-én ismét megrendezésre került iskolánkban az osztályok játékos farsangi vetélkedője. Idén 7 osztály vállalkozott rá, hogy jelmezt öltsenek, és megmérettessenek a mókás versenyben. A 9.r, 9.g, 10.c, 10.g, 10.d valamint a 11.bc és a 11.r párosával játszottak a legtrendibb bulizós zeneszámokra. Volt vidám verspárbaj, kalózcsata lufikardokkal, ruhaszárítás, futós amőba, szőnyeges és táncos váltó, csábítási verseny és számos más nem hétköznapi tevékenység, amiben az osztályok párosával vették részt.

Mézeskalács sütés

2017. december 14-én újra karácsonyi készülődéstől volt hangos az iskola 10 osztályterme. A konyhát finom süteményillat lengte be, szorgos fiatalok süteményes tálcákkal egyensúlyozva rohangáltak a lépcsőkön. Ekkor került sor az időszerű mézeskalácssütésre, ami az utóbbi években beharangozza iskolánkban az ünnepet és a várva-várt téli szünidőt. Tíz vállalkozó szellemű osztály, osztályfőnökeik illetve osztályfőnökhelyetteseik segítségével sütöttek, karácsonyi dalokat énekeltek, ünnepi üdvözletet készítettek.

Szalagavató 2017

Idén is megrendezésre került a ballagó osztályok szalagavató bálja.

Az előkészületeket már szeptemberben elkezdték a 12. évfolyamos osztályok.

Gólyanap 2017

2017. október 5-én már sokadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a gólyanapot. Ez alakalommal a kilencedikes osztályok a csoportmunka szellemében mérették meg magukat, hiszen intézményünkben nagy szerepet kap az utóbbi időben a Komplex Instrukciós Program.

Mi a Pálya?

Iskolánk a "Mi a Pálya?" műszaki pályaorientációs rendezvényen is megjelent. Leidl Péterrel, a WorldSkill versenyre készülő tanulónkkal bővült a hagyományosan erős bemutató csoport. A műszaki terület minden ágazatát képviseltük, közel 2500 látogató regisztrált a rendezvényen.

Indulnak a pályaválasztási börzék, keressetek bennünket! Ha van szakmád azért (hogy legyen még egy), ha nincs szakmád azért (hogy legyen). Aktív bemutatókkal, játékokkal várunk a kiállításokon, hogy próbál ki, ismerd meg, aztán tanuld, hogy jó szakember lehess...

DÖK nap a WEISS-ben!

Hagyományainkhoz híven, évről-évre megrendezésre kerül a diákönkormányzati nap iskolánkban. Idén rendhagyó módon több érdekes program látott napvilágot.

Vendégművészek a Weiss-ben!

Év vége felé, kicsit elfáradunk, megkopunk, legyen szó diákról vagy tanárról.

Az idén először, az utolsó nagy témazárók, illetve vizsgák közepette, segítségünkre siettek a Budapesti Komplex SZC Erzsébet Királyné Szépészeti Szakgimnáziumának fodrász tanulói.

Pul Magdolna tanárnő vezetésével, profikat meghazudtoló ügyességgel szépítették a Weissbe járó fiúkat, lányokat, tanárokat, technikai dolgozókat.

Köszönjük Farkas Magdolna igazgató asszonynak és Lukács Krisztina gyakorlati-oktatásvezetőnek, hogy lehetővé tették a Weiss kívül-belüli megszépülését.