Összefüggő gyakorlat dokumentumai 2018

Elérhetőek az összefüggő gyakorlathoz kapcsolódó aktuális dokumentumok. A tájékoztatóknak megfelelően, csak pontosan kitöltött, eredeti dokumentumokat tudunk elfogadni. Kérjük, a megadott határidőket tartsák be! Az összefüggő gyakorlat maradéktalan teljesítése szükséges a felsőbb évfolyamba lépéshez.

Döntő meghirdetése: "Szépírás a kézírás" és "Ékes rovás" vetélkedőkre

Lezárult az idei Szépírás a kézírás és Ékes rovás versenyünk első fordulója. A beérkező pályaműveket a kiírásnak megfelelően bírálta el a zsűri. 22 szépírót és 10 rovót tudunk meghívni kiváló munkájuk alapján az áprilisi döntőbe. A mellékelt táblázatokban megtekinthetők a döntősök névsora, akiket villámpostán (e-mail) is értesítettünk.

A döntő időpontja: 2018. április 18. szerda 9 óra

Helyszín: Mansfeld-terem

Várjuk szeretettel a meghívottakat! Minden pályázó diáknak és az őket felkészítő, segítő pedagógus kollégáknak köszönjük a munkáját!

„Szépírás a kézírás” VII. versenykiírás

Hetedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is rengeteg pályamű érkezett be.

Az első fordulóban Babits Mihály: A legnagyobb magyar – Töredékek Széchenyiről című írását várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük.

„Ékes rovás” V. versenykiírás

Ötödik alkalommal rendezzük meg iskolánkban az „Ékes rovás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is sok pályamű érkezett.

Az első fordulóban Grandpierre Attila: Régi magyar tánc c. versét várjuk beküldésre kézzel róva.

Ingyenesen letölthető pályaorientációs kézikönyv a szakképzéshez!

A Raabe Klett könyvkiadó által vezetett Carma nevű nemzetközi projekt célja, hogy segítse a szakképző intézményekben végzettek pályaorientációját. A projekt keretében elkészült az első kiadvány, amely egyben a program egyik legfontosabb mérföldköve is: a tanároknak szánt kézikönyv, amely arra szolgál, hogy a pedagógusok segíteni tudják a tanulók pályaorientációját.

Információk az összefüggő gyakorlatról

A gyakorlat teljesítéséről a mellékelt tájékoztatók nyújtanak információkat.

Kérjük, hogy a szakgimnáziumi gyakorlatban résztvevők Együttműködési Megállapodásait céges aláírás előtt elektronikus úton juttassák el iskolánkba pontosítás és ellenőrzés céljából a gulyas@wm-iskola.hu e-mail címre!

„Szépírás a kézírás” VI.

Hatodik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is rengeteg pályamű érkezett be.

Az első fordulóban Déry Tibor: Szellem és anyag című írását várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük.

„Ékes rovás” IV.

Negyedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban az „Ékes rovás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is sok pályamű érkezett be.

Az első fordulóban Sík Sándor: Rutafa c. versét várjuk kézzel róva.

IBM AIS felmérés

Az IBM Hungary Aviation Industry Services idén is elindítja sikeres tehetséggondozó programját. Lehetőséget biztosít a programba való bekerüléshez iskolánk informatika szakmacsoportos oktatásában most érettségi/OKJ vizsgázó, illetve korábbi évfolyamokon végzett tanulóink számára.

Elkötelezett, tehetséges fiatalokat keresnek, különböző kezdő IT pozíciókba. Június 8-án, szerdán 10 órakor szeretettel várunk minden érdeklődőt a kiválasztás első fordulóján.

Ingyenes Felnőttképzéseink a BKSzC-ben

Az állam által támogatott tanfolyamok felnőtteknek

Budapest Főváros Kormányhivatala - 2016. március 1. és 2016. december 31.- közötti időszakban képzéseket indít, a foglalkoztatást elősegítő támogatásokról, valamint a Munkaerő-piaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról szóló 6/1996. (V11.16.) MüM rendelet (továbbiakban: MüM rendelet) 3. § szerinti felnőttképzést folytató intézményeknél ahol összeállították a képzési jegyzéket.