Gólyanap 2017

2017. október 5-én már sokadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a gólyanapot. Ez alakalommal a kilencedikes osztályok a csoportmunka szellemében mérették meg magukat, hiszen intézményünkben nagy szerepet kap az utóbbi időben a Komplex Instrukciós Program.

42-0

Szeptember 30-án Kecskeméten került sor a IV. serdülő korcsoport Szabadfogású Diákolimpiai Bajnoki Döntőre, ahol iskolánk, Weiss Manfréd színeiben indult Németh Milán Attila 9.G osztályos tanuló 54 kilógrammban.

42-0 győzelemmel I. helyezést ért el Milán, ezzel immár ötszörös Diák Olimpiai Bajnoki cím birtokosa. Jelenleg a következő nagyszabású versenyre készül: novemberben lesz a Magyar Bajnokság, ahol a 7. bajnoki címét igyekszik megszerezni.

Mi a Pálya?

Iskolánk a "Mi a Pálya?" műszaki pályaorientációs rendezvényen is megjelent. Leidl Péterrel, a WorldSkill versenyre készülő tanulónkkal bővült a hagyományosan erős bemutató csoport. A műszaki terület minden ágazatát képviseltük, közel 2500 látogató regisztrált a rendezvényen.

Indulnak a pályaválasztási börzék, keressetek bennünket! Ha van szakmád azért (hogy legyen még egy), ha nincs szakmád azért (hogy legyen). Aktív bemutatókkal, játékokkal várunk a kiállításokon, hogy próbál ki, ismerd meg, aztán tanuld, hogy jó szakember lehess...

40 zsák

Ismét részt vettünk az elmúlt hétvégére meghirdetett országos TE SZEDD! szemét eltüntető programban. Közösségi szolgálat keretében az iskola betonkerítése mentén felhalmozódó hulladékdombot támadta meg néhány elszánt 9. és 10.C-s diákunk. A feladat korán sem volt egyszerű, mint azt a 40 zsák szemét mutatja. A kemény terepmunka után Nagy Katalin tanárnő zsíros kenyérrel támogatta az elhasznált energiák pótlását. Külön dicséret a kilencedikesek vállalkozó kedvéért!

Kollégiumi tanévnyitás

A Mansfeld teremben 2017 szeptember 5-én Ondok Mónika kollégiumért felelős igazgatóhelyettes ünnepélyes keretek között nyitotta meg a 2017-2018-as kollégiumi tanévet.

Tisztelettel és szeretettel emlékeztünk meg Csőke Katalin olimpikonról, intézményünk sportszervezőjéről, aki a közelmúltban hunyt el. Kati néni emléke a szívünkben él.

A kollégiumban tervezett programok ismertetése estébe nyúló beszélgetések sorát indította el, szerveződni kezd a közösségi élet.

Csőke Katalin

Megrendülve, mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, szerették, tisztelték, hogy Csőke Katalin hosszan tartó megpróbáltatások után 2017. augusztus 10-én örökre elment közülünk. Mindenki Kati nénije, Katója csupa szív, karakteres, népszerű dolgozója volt intézményünknek.

A Tiszafüredi SC-ben kezdett sportolni 1970-ben, 1974-től a Csepel SC versenyzője lett. Az 1975-ös athéni ifjúsági atlétikai Európa-bajnokság ezüstérmese volt. Olimpikonként az 1980. évi nyári olimpiai játékokon Moszkvában képviselte Magyarországot diszkoszvetésben.

Lezárult iskolánk ERASMUS+ KA1 projektje

Nemzeti Irodánk, a Tempus Közalapítvány 2015 tavaszán értesített bennünket, hogy pályázatunkat elfogadták, támogatásra méltónak ítélték. Így összesen 24 diákunk 1-1 kísérővel és 18 szaktanárunk kapott lehetőséget arra, hogy szakmai gyakorlaton, illetve tanulmányúton vehessen részt 3 külföldi partnerünknél.

Közösségi szolgálat 2016-17. tanéves beszámolója

Események és eredmények

• A felsős diákok közösségi szolgálati részvétele a gólyatáborban, a gólyanapon, a karácsonyi készülődésben, a húsvét előtti programban, vagy az ünnepségek és versenyek jelentős részében, pl. szalagavató és LAN party, ballagás, stb.
    Ebből lehetne még több jövőre, a Centrum szervezte nagy rendezvényeken is segédkezhetnénk.
  • Folytatódott Száraz Anna rajztanárnővel a sikeres IKSZ kerítésfestési projekt.
  • Kilencedikes diákjaink vettek részt az érdi sportaréna kiürítési gyakorlatával egybe kötött IKSZ programján ősszel.

Igaz László

Életének 60. évében, hosszú, súlyos betegség után elhunyt Igaz László Péter kollégánk.

Pályafutását a hadseregnél kezdte, a Szolnoki Repülőtiszti Műszaki Főiskolán végzett. Tartalékos állományba kerülése után polgári munkájának is a műszaki világot választotta, és a Budapesti Műszaki Egyetemen gépészmérnöki végzettséget szerzett.

DÖK nap a WEISS-ben!

Hagyományainkhoz híven, évről-évre megrendezésre kerül a diákönkormányzati nap iskolánkban. Idén rendhagyó módon több érdekes program látott napvilágot.