Péchy Blanka Emlékverseny díjazottjai

A "Beszélni nehéz!" körök 29. Péchy Blanka Emlékversenyén, amelyet a Gundel Károy Szakképző iskolában tartottak a "Beszélni nehéz!" jelölési versenyen Rácz Alekszandra 2. helyezést ért el! A vers- és prózamondó versenyen Kovács Renáta 3. lett! Mindkét tanulónak szívből gratulálunk. A jelölési versenyen iskolánkból még indult Eke Nikoletta, aki nagyon szépen szerepelt: mindössze egy ponttal maradt le a dobogóról.

Nagyon szép a teljesítményük, hisz egy országos megmérettetésről szólt, nem beszélve arról, hogy nagyon sok gimnáziumi tanulóval mérték össze tudásukat.

Kisfilm pályázat Szabó Magda emlékére

Egri Szilárd, 10.x osztályos tanuló a debreceni Ady Endre Gimnázium országos, Szabó Magda születésének 100. évfordulójára rendezett pályázatán kisfilm kategóriában 3. helyezést ért el Szabó Magda életéről készített összeállításával. Az országból több helyről részt vettek diákok a pályázaton, az iskolánkat és Budapestet Szilárd egyedül képviselte.
Felkészítő tanára Fráter Zsuzsanna.

Frissítve: Cseh Roland 2000-2017.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk tanulója, Cseh Roland (2000 - 2017) súlyos betegséggel küzdve 2017. november 3-án, életének 17. évében váratlanul elhunyt. Az iskola kapujára kitűzött fekete zászlóval és a bejáratnál lévő mécsessel őrá emlékezünk.

Frissítés:
Cseh Roland temetésére folyó év 11. hó 24-én, 13:00 órakor a Halásztelki temető ravatalozójából, polgári szertartás szerint kerül sor.

Magyar bajnok Németh Milán

Igen büszkék lehetünk Németh Milánra aki a 9.G osztály rendész tanulója, hiszen kötöttfogású kadet birkózásban magyar bajnoki címet szerzett 54 kilógrammban. Milánnak ez a 7. országos bajnoki címe. Teljesítménye kiemelkedő: serdülő létére, egy kategóriával feljebb, azaz nála 1-2 évvel idősebbek között érte el eredményét. Reméljük, még számtalan hasonló sikerben lesz része! Köszönjük osztályfőnöke, Ale Zsuzsa támogatását!

Megemlékeztünk az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Az iskolában és a kollégiumban is műsorokkal emlékeztünk meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. A 61. évforduló alkalmára az iskolában 2017. október 24-én a diákok nagy lelkesedéssel, színvonalas műsorral készültek, s az egyik legfontosabb nemzeti ünnepünk méltóságának megfelelően szép megemlékezést adtak elő. Szereplők: Ujvári Balázs 12.B, Rácz Alexandra 11.BC, Horváth Bánk 10.E, Kossuth Nóra 9.G és Laborcz Krisztofer Márió 9.G osztály tanulói voltak.

Harmadik tanévét kezdte a falfestési projekt!

Immár a külső portától a kollégiumig színes betonfal kíséri az iskolába igyekvőket.

Idén a gólyanapon tervezett osztályemblémák kerülhettek a kerítésre közösségi szolgálati tevékenységként. A legújabb munkák sorát a 9.C aktív és vidám magja kezdte: informatikai osztályként számítógépet festettek, majd a 9.B és 9.E osztály is elkészítette a maga egyedi falát. A 10.D képviselőinek alkotása értékeiket jelképezi, egyúttal a készítők reményei szerint (virágos) jókedvre derít.

Honvédelmi versenyen voltunk

Október 11-én Szentendrén, az Altiszti Akadémián került megrendezésre az Országos Honvédelmi Verseny, ahol egy csapat képviseltette magát iskolánkból. A Weiss Farkasok csapatában 12.B és 11.R osztályos tanulók vettek részt: Martinecz Richárd, Kisvarga Szabolcs, Alföldi Richárd és Herceg Zoltán. A verseny 8:00-tól 15:00-ig tartott. Hat versenyszámban mérkőzött meg 19 fővárosi csapat.

Gólyanap 2017

2017. október 5-én már sokadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a gólyanapot. Ez alakalommal a kilencedikes osztályok a csoportmunka szellemében mérették meg magukat, hiszen intézményünkben nagy szerepet kap az utóbbi időben a Komplex Instrukciós Program.

42-0

Szeptember 30-án Kecskeméten került sor a IV. serdülő korcsoport Szabadfogású Diákolimpiai Bajnoki Döntőre, ahol iskolánk, Weiss Manfréd színeiben indult Németh Milán Attila 9.G osztályos tanuló 54 kilógrammban.

42-0 győzelemmel I. helyezést ért el Milán, ezzel immár ötszörös Diák Olimpiai Bajnoki cím birtokosa. Jelenleg a következő nagyszabású versenyre készül: novemberben lesz a Magyar Bajnokság, ahol a 7. bajnoki címét igyekszik megszerezni.