40 zsák

Ismét részt vettünk az elmúlt hétvégére meghirdetett országos TE SZEDD! szemét eltüntető programban. Közösségi szolgálat keretében az iskola betonkerítése mentén felhalmozódó hulladékdombot támadta meg néhány elszánt 9. és 10.C-s diákunk. A feladat korán sem volt egyszerű, mint azt a 40 zsák szemét mutatja. A kemény terepmunka után Nagy Katalin tanárnő zsíros kenyérrel támogatta az elhasznált energiák pótlását. Külön dicséret a kilencedikesek vállalkozó kedvéért!

Kollégiumi tanévnyitás

A Mansfeld teremben 2017 szeptember 5-én Ondok Mónika kollégiumért felelős igazgatóhelyettes ünnepélyes keretek között nyitotta meg a 2017-2018-as kollégiumi tanévet.

Tisztelettel és szeretettel emlékeztünk meg Csőke Katalin olimpikonról, intézményünk sportszervezőjéről, aki a közelmúltban hunyt el. Kati néni emléke a szívünkben él.

A kollégiumban tervezett programok ismertetése estébe nyúló beszélgetések sorát indította el, szerveződni kezd a közösségi élet.

Csőke Katalin

Megrendülve, mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, szerették, tisztelték, hogy Csőke Katalin hosszan tartó megpróbáltatások után 2017. augusztus 10-én örökre elment közülünk. Mindenki Kati nénije, Katója csupa szív, karakteres, népszerű dolgozója volt intézményünknek.

A Tiszafüredi SC-ben kezdett sportolni 1970-ben, 1974-től a Csepel SC versenyzője lett. Az 1975-ös athéni ifjúsági atlétikai Európa-bajnokság ezüstérmese volt. Olimpikonként az 1980. évi nyári olimpiai játékokon Moszkvában képviselte Magyarországot diszkoszvetésben.

Lezárult iskolánk ERASMUS+ KA1 projektje

Nemzeti Irodánk, a Tempus Közalapítvány 2015 tavaszán értesített bennünket, hogy pályázatunkat elfogadták, támogatásra méltónak ítélték. Így összesen 24 diákunk 1-1 kísérővel és 18 szaktanárunk kapott lehetőséget arra, hogy szakmai gyakorlaton, illetve tanulmányúton vehessen részt 3 külföldi partnerünknél.

Közösségi szolgálat 2016-17. tanéves beszámolója

Események és eredmények

• A felsős diákok közösségi szolgálati részvétele a gólyatáborban, a gólyanapon, a karácsonyi készülődésben, a húsvét előtti programban, vagy az ünnepségek és versenyek jelentős részében, pl. szalagavató és LAN party, ballagás, stb.
    Ebből lehetne még több jövőre, a Centrum szervezte nagy rendezvényeken is segédkezhetnénk.
  • Folytatódott Száraz Anna rajztanárnővel a sikeres IKSZ kerítésfestési projekt.
  • Kilencedikes diákjaink vettek részt az érdi sportaréna kiürítési gyakorlatával egybe kötött IKSZ programján ősszel.

Igaz László

Életének 60. évében, hosszú, súlyos betegség után elhunyt Igaz László Péter kollégánk.

Pályafutását a hadseregnél kezdte, a Szolnoki Repülőtiszti Műszaki Főiskolán végzett. Tartalékos állományba kerülése után polgári munkájának is a műszaki világot választotta, és a Budapesti Műszaki Egyetemen gépészmérnöki végzettséget szerzett.

DÖK nap a WEISS-ben!

Hagyományainkhoz híven, évről-évre megrendezésre kerül a diákönkormányzati nap iskolánkban. Idén rendhagyó módon több érdekes program látott napvilágot.

Qualitas Kupa

Második alkalommal vettünk részt ezen a középiskolás kupán, ahol igazolt labdarúgók is játszhattak. Idén már nyolc csapat lépett pályára ezen az igen színvonalas tornán. Csapatunk volt a legfiatalabb a mezőnyben. A szabályok szerint egy tanár is szerepelhetett a csapatban, nálunk ez Erdős András tanár úr volt.

Három 0:0 ás döntetlen után (a végső győztes Pogány Frigyes SZKI ellen is 0:0-át értünk el) az utolsó helyosztó mérkőzésen 2:0-ra kikaptunk, így végül a 6. helyezést szereztük meg. A fiúk maximálisan helyt álltak.

Éremeső a kollégiumi atlétikai versenyen!

2017. 04. 25-én rendezték a budapesti kollégiumok atlétikai versenyét. Kollégiumunk 9 fővel vett részt a rendezvényen és nem kis túlzással minden érmet elhoztunk.

100 méter síkfutásban „utcahosszal” nyert a tavalyi bajnok és ezzel megvédte címét Kovács Péter, a sprintszámban indult még Halászi Dominik, aki az értékes bronz medált akaszthatta a nyakába, a hatos döntő résztvevője volt még Herceg Zoltán is, Ő az 5. helyen ért célba. Mind a hárman a 10.R osztály tanulói! Az ifjú titán Körtvélyesi Mátyás, (9.JF) nem került döntőbe, de futása biztató volt a jövőre nézve!

IKSZ gyakorlat beszámoló

Csepel határában elhagyatott, volt ipari területre hívta a Katasztrófavédelem és a Budapest Mentőszervezet május 26-i árvízvédelmi gyakorlatára a fővárosi középiskolások vállalkozó szellemű tagjait közösségi szolgálatra.