Cseh Roland 2000-2017.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk tanulója, Cseh Roland (2000 - 2017) súlyos betegséggel küzdve 2017. november 3-án, életének 17. évében váratlanul elhunyt. Az iskola kapujára kitűzött fekete zászlóval és a bejáratnál lévő mécsessel őrá emlékezünk.

Magyar bajnok Németh Milán

Igen büszkék lehetünk Németh Milánra aki a 9.G osztály rendész tanulója, hiszen kötöttfogású kadet birkózásban magyar bajnoki címet szerzett 54 kilógrammban. Milánnak ez a 7. országos bajnoki címe. Teljesítménye kiemelkedő: serdülő létére, egy kategóriával feljebb, azaz nála 1-2 évvel idősebbek között érte el eredményét. Reméljük, még számtalan hasonló sikerben lesz része! Köszönjük osztályfőnöke, Ale Zsuzsa támogatását!

Megemlékeztünk az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Az iskolában és a kollégiumban is műsorokkal emlékeztünk meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. A 61. évforduló alkalmára az iskolában 2017. október 24-én a diákok nagy lelkesedéssel, színvonalas műsorral készültek, s az egyik legfontosabb nemzeti ünnepünk méltóságának megfelelően szép megemlékezést adtak elő. Szereplők: Ujvári Balázs 12.B, Rácz Alexandra 11.BC, Horváth Bánk 10.E, Kossuth Nóra 9.G és Laborcz Krisztofer Márió 9.G osztály tanulói voltak.

Harmadik tanévét kezdte a falfestési projekt!

Immár a külső portától a kollégiumig színes betonfal kíséri az iskolába igyekvőket.

Idén a gólyanapon tervezett osztályemblémák kerülhettek a kerítésre közösségi szolgálati tevékenységként. A legújabb munkák sorát a 9.C aktív és vidám magja kezdte: informatikai osztályként számítógépet festettek, majd a 9.B és 9.E osztály is elkészítette a maga egyedi falát. A 10.D képviselőinek alkotása értékeiket jelképezi, egyúttal a készítők reményei szerint (virágos) jókedvre derít.

Honvédelmi versenyen voltunk

Október 11-én Szentendrén, az Altiszti Akadémián került megrendezésre az Országos Honvédelmi Verseny, ahol egy csapat képviseltette magát iskolánkból. A Weiss Farkasok csapatában 12.B és 11.R osztályos tanulók vettek részt: Martinecz Richárd, Kisvarga Szabolcs, Alföldi Richárd és Herceg Zoltán. A verseny 8:00-tól 15:00-ig tartott. Hat versenyszámban mérkőzött meg 19 fővárosi csapat.

Gólyanap 2017

2017. október 5-én már sokadik alkalommal rendeztük meg iskolánkban a gólyanapot. Ez alakalommal a kilencedikes osztályok a csoportmunka szellemében mérették meg magukat, hiszen intézményünkben nagy szerepet kap az utóbbi időben a Komplex Instrukciós Program.

42-0

Szeptember 30-án Kecskeméten került sor a IV. serdülő korcsoport Szabadfogású Diákolimpiai Bajnoki Döntőre, ahol iskolánk, Weiss Manfréd színeiben indult Németh Milán Attila 9.G osztályos tanuló 54 kilógrammban.

42-0 győzelemmel I. helyezést ért el Milán, ezzel immár ötszörös Diák Olimpiai Bajnoki cím birtokosa. Jelenleg a következő nagyszabású versenyre készül: novemberben lesz a Magyar Bajnokság, ahol a 7. bajnoki címét igyekszik megszerezni.

Mi a Pálya?

Iskolánk a "Mi a Pálya?" műszaki pályaorientációs rendezvényen is megjelent. Leidl Péterrel, a WorldSkill versenyre készülő tanulónkkal bővült a hagyományosan erős bemutató csoport. A műszaki terület minden ágazatát képviseltük, közel 2500 látogató regisztrált a rendezvényen.

Indulnak a pályaválasztási börzék, keressetek bennünket! Ha van szakmád azért (hogy legyen még egy), ha nincs szakmád azért (hogy legyen). Aktív bemutatókkal, játékokkal várunk a kiállításokon, hogy próbál ki, ismerd meg, aztán tanuld, hogy jó szakember lehess...

40 zsák

Ismét részt vettünk az elmúlt hétvégére meghirdetett országos TE SZEDD! szemét eltüntető programban. Közösségi szolgálat keretében az iskola betonkerítése mentén felhalmozódó hulladékdombot támadta meg néhány elszánt 9. és 10.C-s diákunk. A feladat korán sem volt egyszerű, mint azt a 40 zsák szemét mutatja. A kemény terepmunka után Nagy Katalin tanárnő zsíros kenyérrel támogatta az elhasznált energiák pótlását. Külön dicséret a kilencedikesek vállalkozó kedvéért!

Kollégiumi tanévnyitás

A Mansfeld teremben 2017 szeptember 5-én Ondok Mónika kollégiumért felelős igazgatóhelyettes ünnepélyes keretek között nyitotta meg a 2017-2018-as kollégiumi tanévet.

Tisztelettel és szeretettel emlékeztünk meg Csőke Katalin olimpikonról, intézményünk sportszervezőjéről, aki a közelmúltban hunyt el. Kati néni emléke a szívünkben él.

A kollégiumban tervezett programok ismertetése estébe nyúló beszélgetések sorát indította el, szerveződni kezd a közösségi élet.