Nemzetközi kapcsolatok

Ingyenesen letölthető pályaorientációs kézikönyv a szakképzéshez!

A Raabe Klett könyvkiadó által vezetett Carma nevű nemzetközi projekt célja, hogy segítse a szakképző intézményekben végzettek pályaorientációját. A projekt keretében elkészült az első kiadvány, amely egyben a program egyik legfontosabb mérföldköve is: a tanároknak szánt kézikönyv, amely arra szolgál, hogy a pedagógusok segíteni tudják a tanulók pályaorientációját.

A CARMA dübörög tovább

Iskolánk tanárai lelkesen tanulnak, hogy készen álljanak az októberben induló kísérleti tanórák - lehető legmagasabb - színvonalú megtartására.

A CARMA projektben kidolgozott tanári kézikönyv sikeressége a különböző nemzetiségű tanárok együttműködésén is múlik. Ennek érdekében a projekt egyik partnercége, a Selfinvest Ltd. felkészítő képzést tartott Szófiában annak a 10 finn és magyar tanárnak, akik a CARMA projekt promóciós csapatatként is közreműködnek.

Lezárult iskolánk ERASMUS+ KA1 projektje

Nemzeti Irodánk, a Tempus Közalapítvány 2015 tavaszán értesített bennünket, hogy pályázatunkat elfogadták, támogatásra méltónak ítélték. Így összesen 24 diákunk 1-1 kísérővel és 18 szaktanárunk kapott lehetőséget arra, hogy szakmai gyakorlaton, illetve tanulmányúton vehessen részt 3 külföldi partnerünknél.

Erasmus+ CARMA-projekt

A szakiskolások szerint az önismeretüket, szociális készségeiket kell fejleszteni, CV-t írni már megtanultak.

Európai projekttel a szakiskolai lemorzsolódás ellen

A szakiskolai lemorzsolódás csökkentését tűzte ki célul egy most induló nemzetközi projekt. A résztvevők – a Raabe Klett kiadó, a Budapesti Műszaki Egyetem, egy magyar és egy finn szakiskola, valamint egy felnőttképzéssel és pályaválasztási tanácsadással foglalkozó bolgár cég – arra vállalkoztak, hogy összeállítanak egy kézikönyvet szakiskolai oktatók számára, amely alapján a tanárok segíthetik a tanulókat a pályaválasztásban és abban, hogy hogyan tervezzék meg és irányítsák önállóan a karrierjüket.

A kézikönyvet alapul véve a konzorciumban résztvevő két szakiskola – a csepeli Weiss Manfréd és az észak-finnországi Raahe intézet – öt-öt tanára részt vesz egy ötnapos képzésen a bolgár fővárosban.

ERASMUS+ KA1

Az „ERASMUS+ KA1” projektünk első időszaka lezárult. Ennek keretében 3 fős tanár - csoportjaink tettek 12 napos tanulmányutakat német, finn és francia partnereinknél.

Jelentkezz szakmai tanulmányútra!

Ne maradj le! Van esélyed!

Iskolánk "Erasmus+" pályázatát a Tempus Közalapítvány elfogadta, támogatásra méltónak ítélte. Ennek keretében 4 - 4 fős tanulócsoportjaink utazhatnak francia, német és finn partnereinkhez 3 hetes szakmai gyakorlatra.

Külföldi szakmai gyakorlatok: IVT-1069

4 csoport + 2 helyszín + 3 kísérő = 20 eredményes szakmai gyakorlat

„Dva bratanki…”

Immár hat éves múltra tekint vissza kapcsolatunk a lengyel „Zespól Szkól Elektronycznich” szakközépiskolával, mely a Kárpáti Vajdaság székhelyén, Rzeszów-ban működik. A mi 60 diákunk végzett náluk szakmai gyakorlatot, tőlük is ennyinek szerveztünk hasonlót nálunk.

A Föld forrásainak megőrzése

Balogh Beáta publikációja megjelent a 41. "HOPPÁ" Disszeminációs füzetben: Az oktatás a fenntarthatóság szolgálatában | Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig és Erasmus projektek tükrében. A teljes kiadvány [ LETÖLTHETŐ ] a Tempus Közalapítvány honlapjáról.

Ökotudatos szakképzés

A kétéves együttműködés Svédország, Magyarország, Olaszország és Törökország részvételével zajlott. A projekt koordinátora Törökország volt. A téma a megújuló energiaforrások megismerése, megismertetése és használata.