Beszámoló

Lezárult iskolánk ERASMUS+ KA1 projektje

Nemzeti Irodánk, a Tempus Közalapítvány 2015 tavaszán értesített bennünket, hogy pályázatunkat elfogadták, támogatásra méltónak ítélték. Így összesen 24 diákunk 1-1 kísérővel és 18 szaktanárunk kapott lehetőséget arra, hogy szakmai gyakorlaton, illetve tanulmányúton vehessen részt 3 külföldi partnerünknél.

Közösségi szolgálat 2016-17. tanéves beszámolója

Események és eredmények

• A felsős diákok közösségi szolgálati részvétele a gólyatáborban, a gólyanapon, a karácsonyi készülődésben, a húsvét előtti programban, vagy az ünnepségek és versenyek jelentős részében, pl. szalagavató és LAN party, ballagás, stb.
    Ebből lehetne még több jövőre, a Centrum szervezte nagy rendezvényeken is segédkezhetnénk.
  • Folytatódott Száraz Anna rajztanárnővel a sikeres IKSZ kerítésfestési projekt.
  • Kilencedikes diákjaink vettek részt az érdi sportaréna kiürítési gyakorlatával egybe kötött IKSZ programján ősszel.

Igaz László

Életének 60. évében, hosszú, súlyos betegség után elhunyt Igaz László Péter kollégánk.

Pályafutását a hadseregnél kezdte, a Szolnoki Repülőtiszti Műszaki Főiskolán végzett. Tartalékos állományba kerülése után polgári munkájának is a műszaki világot választotta, és a Budapesti Műszaki Egyetemen gépészmérnöki végzettséget szerzett.

DÖK nap a WEISS-ben!

Hagyományainkhoz híven, évről-évre megrendezésre kerül a diákönkormányzati nap iskolánkban. Idén rendhagyó módon több érdekes program látott napvilágot.

Qualitas Kupa

Második alkalommal vettünk részt ezen a középiskolás kupán, ahol igazolt labdarúgók is játszhattak. Idén már nyolc csapat lépett pályára ezen az igen színvonalas tornán. Csapatunk volt a legfiatalabb a mezőnyben. A szabályok szerint egy tanár is szerepelhetett a csapatban, nálunk ez Erdős András tanár úr volt.

Három 0:0 ás döntetlen után (a végső győztes Pogány Frigyes SZKI ellen is 0:0-át értünk el) az utolsó helyosztó mérkőzésen 2:0-ra kikaptunk, így végül a 6. helyezést szereztük meg. A fiúk maximálisan helyt álltak.

Éremeső a kollégiumi atlétikai versenyen!

2017. 04. 25-én rendezték a budapesti kollégiumok atlétikai versenyét. Kollégiumunk 9 fővel vett részt a rendezvényen és nem kis túlzással minden érmet elhoztunk.

100 méter síkfutásban „utcahosszal” nyert a tavalyi bajnok és ezzel megvédte címét Kovács Péter, a sprintszámban indult még Halászi Dominik, aki az értékes bronz medált akaszthatta a nyakába, a hatos döntő résztvevője volt még Herceg Zoltán is, Ő az 5. helyen ért célba. Mind a hárman a 10.R osztály tanulói! Az ifjú titán Körtvélyesi Mátyás, (9.JF) nem került döntőbe, de futása biztató volt a jövőre nézve!

IKSZ gyakorlat beszámoló

Csepel határában elhagyatott, volt ipari területre hívta a Katasztrófavédelem és a Budapest Mentőszervezet május 26-i árvízvédelmi gyakorlatára a fővárosi középiskolások vállalkozó szellemű tagjait közösségi szolgálatra.

Egy érettségi találkozó iskolánkban

1961-ben indult egy új középiskolai szakképzési forma, a szakközépiskola, melynek kettős célja volt: az érettségi és valamilyen szakma együttes elsajátítása.

Az akkori MüM 1. Intézetben, 1963-ban kezdte meg tanulmányait az osztály, amelynek volt tanulói 50 éves érettségi találkozójuk kapcsán felkeresték egykori iskolájukat. Esztergályos szakmát tanultak az érettségire felkészülés mellett.

Felidézték kellemes emlékeiket, örömmel járták be az ismerős helyiségeket, és büszkén sétáltak falaink között.

Vendégművészek a Weiss-ben!

Év vége felé, kicsit elfáradunk, megkopunk, legyen szó diákról vagy tanárról.

Az idén először, az utolsó nagy témazárók, illetve vizsgák közepette, segítségünkre siettek a Budapesti Komplex SZC Erzsébet Királyné Szépészeti Szakgimnáziumának fodrász tanulói.

Pul Magdolna tanárnő vezetésével, profikat meghazudtoló ügyességgel szépítették a Weissbe járó fiúkat, lányokat, tanárokat, technikai dolgozókat.

Köszönjük Farkas Magdolna igazgató asszonynak és Lukács Krisztina gyakorlati-oktatásvezetőnek, hogy lehetővé tették a Weiss kívül-belüli megszépülését.

„Szépírás a kézírás” döntő

2017. április 27-én megtartottuk iskolánkban a „Szépírás a kézírás” 6. döntőjét. Az immár hagyománnyá váló megmérettetés idén is színvonalas volt, a díjazottak munkái „remekművek”! Gratulálunk annak a harminc résztvevőnek, akik bejutottak a döntőbe, de különösen a díjazottaknak! Buzogány Dezső kalligráfus, a zsűri elnöke Trükkök a kalligráfia világából címmel tartott előadást, majd az eredményhirdetés előtt méltatta az igényes kézírásokat. Köszönjük munkáját!