Honvédelmi Verseny az Egressy Gábor Szakgimnáziumban

2016.október 29-én 4 fős csapattal indultunk, az Egressy Gábor Honvédelmi versenyen. Minárovics Normann, Cseh Antal, Vadász Roland és Gyöngyösi Ferenc képviselték iskolánkat.

A verseny egyfordulós volt. Nemcsak fizikai és erőnléti feladatokat kellett végrehajtaniuk, de katonai szakmai ismeretekre is szükség volt.

A fiúk kötélmászással kezdtek, majd gránát dobással folytatták a versengést. Legkedveltebb feladatuk az UAZ húzása volt. A kúszó-folyosó és gumiban futás nagy koncentrációt igényelt. Érdekes kihívásként élték meg a diákok egy AK-47- es szét-, illetve összeszerelését. Ügyességi feladatként a tárazást kapták versenyzőink.

Dobogós helyezést ugyan nem értünk el, de nagyon sok tapasztalattal és új ismerettel, információval gazdagodtunk.