Weisses diákok a parlamentben!

2014.02.7-én ismét megrendezték a Demokráciajátékot a Parlamentben, ahol többek között a Weiss Manfréd Szakközépiskola is képviseltette magát. Az iskola 20 diákjával és felkészítő tanáraikkal, Balogh Beátával és Baginé Kovács Katalinnal vettek részt a játékban, az ellenzék oldalán helyet foglalva. A feladat egy törvényjavaslat feldolgozása (mobiltelefon használata az oktatásban) bizottsági ülés, frakció ülés, plenáris ülés keretében.
Kiemelkedő vezérszónoki beszédet mondott Misztl Rómeó 11.E. osztályos tanuló. Kun Ivett 10.C. osztályos tanuló a plenáris ülésen szólalt fel.
A komoly jegyzői tevékenységet Szabó Alexandra végezte a 12.AG. osztály tanulója. Nagy örömünkre a kormánypárttal szemben az ellenzék nyerte a játékot – vagyis a kormánypárt által benyújtott törvényjavaslat módosításokkal sem került elfogadásra. A napot megkoronázta Baranyai Dániel 11. B. osztályos tanuló sajtótájékoztatón tartott beszéde, amely mind között a legfrappánsabb és lehengerlőbb volt. Köszönet a játékért, köszönet a Weiss Manfréd diákjainak a felkészülésért, büszkék vagyunk rátok!
Köszönet a felkészítő tanároknak: Baginé Kovács Katalin és Balogh Beáta tanárnőknek, akik időt és fáradtságot nem kímélve készítették fel csapatainkat és érték el ezt a nagyon szép diadalt, öregbítve iskolánk hírnevét!
Még egyszer gratulálunk nekik!
[+] Az eseményen fényképek kis készültek...
Résztvevő diákok:
| Bakó Bianka | 12. G. |
| Baranyai Dániel | 11.B. |
| Borda Tibor | 11.B. |
| Gyurics Vivien | 12. G. |
| Járvás Tamás | 11.B. |
| Kántor Bence | 11.B. |
| Katona Cintia | 12. G. |
| Képíró Dávid | 13.N. |
| Kovács Sándor | 12. G. |
| Kun Ivett | 10.C. |
| Lovász Adrián | 10.C. |
| Misztl Rómeó | 11.E. |
| Molnár Gábor | 11.B. |
| Pálla Renátó | 11.B. |
| Szabó Alexandra | 12. G. |
| Szabó Nikolett | 11. D. |
| Szász Balázs | 13.N. |
| Veres-Ungvári András Botond | 11. D. |
| Zsigmond László | 12.G. |