Történetíró verseny

WM Történetíró verseny

Március végén került megrendezésre a Történetíró Verseny angol és német nyelvet tanuló diákok számára.

Angol nyelvből a tanulóknak 2-3 fős csapatokat alkotva 2 feladatot kellett megoldaniuk a rendelkezésre álló 40 perc alatt. Az első feladatban képek alapján kellett egy történetet angol nyelven megfogalmazniuk. A második feladatban a versenyzőknek saját fantáziájukra támaszkodva kellett kitalálniuk és megírniuk egy történetet. Az értékelés a következő szempontok alapján történt: kreativitás, eredetiség, nyelvhelyesség, stílus, szövegösszefüggés, mondatszerkesztés.

A verseny helyezettjei:

1. Szász Melinda Anna 10.E , Scháb Tibor 10.E
  2. Jankó Petra Anna 10.C, Tóth Krisztina 10.C, Zsilovics Dzsenifer Nikoletta 10.E
  3. Koczka Sándor Krisztián 10.C, Johan László 10.E, Kukovics Milán 10.E

Német nyelven: a tanulók párban vagy három fős csoportokban versenyeztek. Két képsorozat közül választhattak, majd a képek alapján érdekes, humoros történetet kellett írniuk. A versenyzőknek nyolc megadott szót kellett beilleszteniük a 80-100 szó terjedelmű szövegbe.

A verseny nagyon jó hangulatban zajlott, a tanulók nagyon kreatívan és lelkesen fogtak hozzá a feladathoz. Komoly mini-krimik is születtek. Nyelvhelyességi szempontból is voltak kiemelkedően szép munkák.

A verseny helyezettjei:

1. Szász Konor 10.E, Zölderdő Zétény 10.E
  2. Birszki Zsófia 9.D, Szabó Eszter 9.R
  3. Hajdu Imre Tamás 9.AX, Lenhardt Károly 9.C

Köszönjük a részvételt minden versenyzőnek és gratulálunk a helyezést elérőknek!