Tiszta szívvel a költészet napján (is)!

Végzős diákok szavalták kedvenc verseiket a költészet napja alkalmából. A műsor programjának keretét József Attila sokak által kedvelt verse, a Tiszta szívvel adta. Minárovics Norman (12/A) nyitotta meg ezzel a verssel a műsort.

Ezt követően a 60-as évek végén működő, progresszív rockzenét játszó KEX zenekar Tiszta szívvel feldolgozását hallgattuk meg. Katz Immanueltől (12/B) József Attila: Mama, majd Vadász Ronaldtól (12/B) Petőfi Sándor: Egy estém otthon c. költeménye következett.

Ismét a Tiszta szívvel megzenésített feldolgozását láttuk és hallottuk az Ismerős arcok zenekar koncertfelvételén. A tavaszi zsongás a szerelem jegyében folytatódott: Tóth Krisztina Szerelmesversét Szűcs Orsolya (12/C), Dsida Jenő: Arany és kék szavakkal c. költeményét Hajdu Eszter (12/C) tolmácsolta a közönségnek. A vidámság jegyében Varró Dániel: Kávéház c. önirónikus stílusbravúrjával Poszpischek Erik (12/A) ajándékozta meg tanárait és diáktársait.

Végezetül a fiatalokhoz közel álló Red Bull Pilvaker együttes Tiszta szívvel átdolgozása zárta a műsort.

Mindannyian gazdagottunk: ki adott, ki kapott a magyar költészetből. És tiszta szívvel indultunk utunkra…

A költészet napi műsort Páncsity Zorica, Keppel Gyula és Várkonyi Csaba állította össze.