Szépírók és rovók ünnepe – „a nagyság kézjele”

Szépírás a Kézírás és Ékes Rovás országos vetélkedőink döntőjére került sor április 23-án.

Az eseményt Kollár József, iskolánk egykori igazgatója nyitotta meg, beszédében kiemelve, miért is fontos a XXI. században is kézzel írni, miért nem tudja helyettesíteni a technika, s hogy épp ezért tisztelet illeti a pályázókat.

A zsűri elnöke idén is Buzogány Dezső kalligráfus volt, aki a köszöntőjével bátorította a versenyzőket, aki kiállította a névre szóló okleveleket, és aki együtt varázsolt a résztvevőkkel, bepillantást adva a kalligráfiai műhelymunka rejtelmeibe.

Tavalyi vendégeink, a pesterzsébeti Hajós Alfréd Általános Iskola immár 4. osztályos tanulói, most is eljöttek hozzánk Szabó Rita tanítónő (egykori diákunk) vezetésével. Előző tanévben kezdték a rovásírást tanulni, idén pedig már gyönyörű munkákkal pályáztak, s kaptak lehetőséget a megmérettetésre. Nem jöttek és nem is távoztak üres kézzel, de a legnagyobb ajándék mégis a jelenlétük volt. Aktív résztvevői voltak a műhelymunkának is, majd barátságot kötöttek Cody-val, a Csiga-Biga Mozgás- és képességfejlesztő Alapítvány terápiás kutyájával.

A tartalmas nap az eredményhirdetéssel zárult. Herczeg Mária igazgató asszony adta át a díjakat és az okleveleket, elismerve a versenyzők és felkészítő tanáraik munkáját.

Támogatóinknak köszönhetően több értékes ajándékot is adhattunk a legszebb munkák alkotóinak. Czékmási Csaba Regélő kincsei – kalendáriumok, falinaptárak – kerültek a legjobb kezekbe. A legmagasabb pontszámot elérő, kiemelt arany minősítést megszerző versenyzők - a tavalyi évhez hasonlóan – Pethő Sándor felajánlásából egyedi, gyönyörű Pendors kézműves tollakat vehettek át.

A zsűrinek (tagjai: Buzogány Dezső elnök, Buzogányné Vermes Katalin, Koleszár Zsuzsanna, Keppel Gyula és Várkonyi Csaba) idén is nehéz dolga volt, több kiemelt arany minősítés is született. Szépírás terén kiemelt arany minősítést kapott Pintér Zsanett (BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum), Muráncsik Anett (Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye), Ékes Rovás kategóriában kiemelt arany minősítést kapott Bodnár Krisztina (BKSZC Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium), valamint Seres Brigitta (Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye). Különdíjban részesültek a pesterzsébeti Hajós Alfréd Általános Iskola 4/a osztályának rovói.

Az eredmények, képek a döntőről és a pályamunkák egy részéről a mellékelt forrásokban találhatók.

Köszönettel tartozunk minden pályázónak, felkészítő és kísérő pedagógusnak, támogatónak, és mindenkinek, aki hozzájárult, hogy ez a nap igazi ünnep legyen!

Búcsúzóul, egyben biztatásul a jövőre nézve, álljon itt egy mesés és igaz gondolat:

Másért ne márts a kék tintába könnyü tollat,
Tárt szív és kéz legyen a lelke minden sornak.
S ha mást nem osztogatsz, szépséget nyujts vele,
Igy lesz irásodon a nagyság kézjele.

Az Ezeregyéjszaka meséi, fordította: Honti Rezső

A beszámolót és a mellékleteket Koleszár Zsuzsanna és Várkonyi Csaba állította össze.

Képek a vetélkedőről...

A Szépírás a kézírás vetélkedő döntőjének eredménye - 2024. április 23.

Pintér Zsanett BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
Muráncsik Anett Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
Gáll Tímea Lilla BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Pavlovics Misell BKSZC Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Revnák Dorina BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Kate Éliána BKSZC Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Dóczi Csenge Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Nagy Anna Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Vitányi Tímea (tanárnő) BKSZC Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Becze Fanni Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Plesoczki Nóra Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye EREDMÉNYESEN SZEREPELT
Zrinyi Alexa BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum EREDMÉNYESEN SZEREPELT

Az Ékes rovás vetélkedő döntőjének eredményei - 2024. április 23.

Bodnár Krisztina BKSZC Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
Seres Brigitta Semmelweiss Egyetem Raoul Wallenberg Többcélú Szakképző Intézménye KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
Hajós Alfréd Általános Iskola 4/A osztályos tanulói (9 fő)
Fekete Violetta, Olah Amira