Szépírás a kézírás és Ékes rovás döntő

Az idei évben is nagy várakozás és készülődés előzte meg a Szépírás a kézírás és az Ékes rovás versenyünket. Szép számmal érkeztek az első fordulóban a szebbnél szebb pályaművek. (178 írás, 42 rovás) Április 28-án került sor a döntőre, melyen 24 szépíró és 9 ékes rovó vett részt.. Előbbiek Illyés Gyula: A jövendő magyar című esszéjét írták le, utóbbiak a Szivárvány havasán kezdetű erdélyi magyar népdal szövegét rótták le. Igazán színvonalas munkák születtek!

A zsűri pontozását elsősorban esztétikai elvek határozták meg, mint pl. a szöveg elrendezése, szövegsorok harmóniája, betűk stílusa, egyenletessége, de számított a helyes átírás, tévesztés, szövegkihagyás is. A rovók többsége rajzzal, motívumokkal is gazdagította munkáját.

Új értékelési rendszert vezettünk be, mely szerint nem sorszámozással tesszük egymás mögé a versenyzőket, hanem különböző minősítések jelzik a rangot, melyek közül valamelyikkel minden versenyző hazatérhetett. Kiemelt arany, arany, ezüst vagy bronz minősítés szerepelt az oklevélen, melyet a zsűri elnöke, Buzogány Dezső kalligráfus állított ki.

Köszönetet mondunk a rendezvény támogatóinak, a Lakitelki Népfőiskolának, személyesen Lezsák Sándor Úrnak, aki által értékes könyvjutalmakat oszthattunk ki, Szondi Miklós tanár úrnak a Róni tanulok könyvekért, valamint Szondi Miklósnak és Buzogány Dezsőnek az izgalmas írás- és kultúrtörténeti előadásukért. Köszönet illeti iskolánk jelenlegi vezetőjét, Herczeg Máriát, aki lehetővé tette, hogy a rendezvényünk sikeres legyen és Kollár Józsefnek, iskolánk címzetes igazgatójának, aki elindította ezt a nemes kezdeményezést!

A rendezvény szervezői nevében: Keppel Gyula, Várkonyi Csaba magyartanárok.
Budapest, 2015. április 28.

Eredmények

Szépírás a kézírás

Vágó Zsanett Budapesti Kézművesipari Szakképző Iskola Kiemelt Arany Minősítés
Orbán Réka Katalin József Attila Középiskolai Gimnázium Kiemelt Arany Minősítés