„Szépírás a kézírás” XII.

„Szépírás a kézírás” XII.

Tizenkettedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt/vetélkedőt középiskolás diákok, pedagógusok, valamint az iskolák dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a korábbi években is sok kiváló pályaművel gazdagodtunk.

Az idei évben Nagy Gáspár születésének 75. évfordulója alkalmából a költő nagysága előtt tisztelegve választottunk szöveget. Az első fordulóban Nagy Gáspár: Nem félteni kell, hanem sokkal jobban szeretni című írását várjuk kézzel írva beküldeni>.

A szöveget mellékeljük.

Feltételek:

  • Íróeszköz - ceruza kivételével - szabadon választható
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni
  • A munkák nem készülhetnek számítógépes betűsablonok kézzel való átírásával
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett

Amire érdemes odafigyelni:

  • teljes szöveg összképe, elhelyezése
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége
  • tévesztés, hiba, hiány elkerülése

Határidő és postázási cím:

2024. március 11. (hétfő).

Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
1211 Budapest, Tanműhely köz 7.

Tel.: 06 1 276 66 77
118-as mellék

Kérjük, írják rá a borítékra: „Szépírás a kézírás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán. Kérjük, hogy részvételi szándékukat jelezzék a megadott e-mail címre. A versenykiírás az iskolánk honlapján is megtekinthető: https://wm-iskola.hu/hirek/, illetve a keresőbe írva: „szépírás” vagy „rovás”, a korábbi döntőkről és pályamunkákról képek is megtekinthetők pl. https://wm-iskola.hu/media/keptar/szepiras-keziras-ekes-rovas-2023

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat a versenyzőket, akiket behívunk a döntőre. A döntőbe bejutott szépírókat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek jó munkát és sok sikert kívánunk!

Bp., 2024. január 17.

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Várkonyi Csaba, Keppel Gyula
varkocs@gmail.com, keppelgyula@gmail.com
Nyomtatvány: