„Szépírás a kézírás” XI.

„Szépírás a kézírás” XI.

Tizenegyedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt középiskolás diákok, pedagógusok, valamint az iskolák dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a korábbi években is sok kiváló pályaművel gazdagodtunk.

Az idei évben Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából a költő nagysága előtt tisztelegve választottunk szöveget. Az első fordulóban Pilinszky János: Levél Petőfi Sándorhoz címet írását várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük.

Feltételek:

  • Íróeszköz - ceruza kivételével - szabadon választható
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni
  • A versenyből kizárjuk a számítógépes betűsablonok kézzel való átírását!
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett

Amire érdemes odafigyelni:

  • teljes szöveg összképe, elhelyezése
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége
  • tévesztés, hiba, hiány elkerülése

Határidő és postázási cím:

2023. március 13. (hétfő)

Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
1211 Budapest, Tanműhely köz 7.
Tel.: +36 1 276 66 77 - 118-as mellék

Kérjük, írják rá a borítékra: „Szépírás a kézírás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán. Kérjük, hogy részvételi szándékukat jelezzék a megadott e-mail címre.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat a versenyzőket, akiket behívunk a döntőre. A döntőbe bejutott szépírókat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

Bp., 2023. január 23.

A magyar munkaközösség tanárai nevében: Várkonyi Csaba, Keppel Gyula