„Szépírás a kézírás" X. - versenykiírás

Szépírás a kézírás X.

Egy év kihagyás után, tizedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a korábbi években is sok kiváló pályaművel gazdagodtunk.

Az idei évben Pilinszky Jánostól választottunk szöveget, akinek születése 100. és halálának 40. évfordulójára emlékezhetünk. Az első fordulóban Pilinszky János: Egy lírikus naplójából címet viselő írásainak egyikét várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük.

Feltételek:

  • Íróeszköz ceruza kivételével szabadon választható
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni
  • A versenyből kizárjuk a számítógépes betűsablonok kézzel való átírását
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett

Amire érdemes odafigyelni:

  • teljes szöveg összképe, elhelyezése
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége
  • tévesztés, hiba, hiány elkerülése

Határidő és postázási cím:

2022. március 7., hétfő.

Budapesti Komplex Szakképzési Centrum
Weiss Manfréd Technikum , Szakképző Iskola és Kollégium
1211 Budapest Tanműhely köz 7.
Tel.: +36 1 276 66 77 - 118 -as mellék.

Kérjük, írják rá a borítékra: ”Szépírás a kézírás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán. Kérjük, hogy részvételi szándékukat jelezzék a megadott e-mail címre. A versenykiírás az iskolánk honlapján is megtekinthető: https://wm iskola.hu/hirek/

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat a versenyzőket (kb. 30 fő), akiket behívunk a döntőre. A döntőbe bejutott szépírókat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

Bp., 2022. január 06. A magyar munkaközösség tanárai nevében: Keppel Gyula - keppelgyula@gmail.com

Nyomtatvány: