„Szépírás a kézírás” IX. versenykiírás

Szépírás a kézírás

Kilencedik alkalommal rendezzük meg iskolánkban a „Szépírás a kézírás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák egyéb dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is sok kiváló pályamű érkezett be.

Az idei évben Fekete Istvántól választottunk szöveget, akinek születése 120. és halálának 70. évfordulójára emlékezhetünk. Az első fordulóban Fekete István: Nimród vadászújság című írásának részletét várjuk kézzel írva.

A szöveget mellékeljük.

Feltételek:

  • Íróeszköz - ceruza kivételével - szabadon választható
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni
  • A versenyből kizárjuk a számítógépes betűsablonok kézzel való átírását!
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett

Amire érdemes odafigyelni:

  • teljes szöveg összképe, elrendezése
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége
  • tévesztés, hiba, hiány

Határidő és postázási cím:

2020. március 2. (hétfő)
Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
1211 Budapest, Tanműhely köz 7. | Tel.: +36 1 276 66 77 - 118-as mellék

Kérjük, írják rá a borítékra: „Szépírás a kézírás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán. Kérjük, hogy részvételi szándékukat jelezzék a megadott e-mail címre.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat a versenyzőket (kb. 30 fő), akiket behívunk a döntőre. A döntőbe bejutottakat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Keppel Gyula
keppelgyula@gmail.com