Szép Magyar Beszéd verseny - iskolai forduló

Szép Magyar Beszéd verseny - iskolai forduló 2022

1987 óta minden évben megrendezzük iskolánkban a Szép Magyar Beszéd versenyt, amit az idén február 28-án tartottunk a könyvtárban. 14 diák olvasta fel hozott szövegét, majd a második fordulóban a legjobb 8 tanuló jutott be, ahol mindenki ugyanazt a szöveget kapta. 15 perc felkészülés után kiderült, kik tudnak a leginkább az értő és értető olvasás nemes céljának megfelelni.

A zsűri elnöke Vadász Zsuzsanna, Kazinczy-díjas, Maróti István emlékérmes tanárnő volt, a Katolikus Rádió Szóról-szóval nyelvi adás társszerkesztője, az Anyanyelvápolók Szövetségének irodavezetője. Az eseményt értékelve kiemelte, hogy a résztvevők felkészülésükkel, igyekezetükkel a magyar nyelv ügyéért, a szép beszédért tevékenykedtek, és meghitt pillanatokkal ajándékozták meg a résztvevőket.

Bagi István és Kovács Evelin 10/H osztályos tanulóink végeztek az első és második helyen, ők képviselik iskolánkat a budapesti döntőben.

Gratulálunk nekik! Köszönjük Keppel Gyula tanár úrnak a diákok felkészítését, az esemény megszervezését!