Petőfi 200 a Hagyományok Házában

WM Petőfi 200 a Hagyományok Házában

A Kertész Imre Intézet meghívásra 2023. 11. 13-án 16 órakor a Hagyományok Házának dísztermében vettünk részt egy zenés pódium Petőfi 200 előadáson.

Szűk Balázs tanár úr szervezésben és kíséretében 4 diákunk (Grzybovsky Tamás, Gergely Richárd, Belényesi Ádám, Ficze Patricia, Várady Szabina). A kortárs könnyűzene és roma autentikus zene videóklippes előadói, modern- és néptáncosok, három narrátor részvételével megelevenedő Petőfi és Szendrey szerelem, szabadságkeresés forgatókönyvét Ugron Zsolna írta, rendezője Káel Csaba. A forgatókönyv Petőfi Sándor, Szendrey Júlia és Ady Endre szövegeiből játékos, humoros, ironikus tónusra volt beállítva

A megzenésített Petőfi versek közül elhangzottak többek között Egy gondolat bánt engemet, Szeptember végén Föltámadott a tenger.