Az Origó nyelvi versenyen

2019. november 25-én a 10.G osztály tanulói - Petővári Lilla, Platthy Bence, Varró Máté -, valamint a 11.C osztályból Bauer Dominik, Hriazik Tibor, Minárovics Martin - egy angol nyelvű matematika vetélkedőn vettek részt az Origo Nyelvi Centrumban.

A vetélkedő első fordulója 4 részből állt. Részenként 20 perc alatt kellett megoldani 4 - 4 feladatot algebra, mértan, a tizedikeseknek függvények, a tizenegyedikeseknek trigonometria és kombinatorika témakörökben. A feladatok megoldásánál a tanulók használhattak szótárt, számológépet és függvénytáblázatot. Sok iskola képviseltette magát az ország különböző részeiből Győrtől Szegedig. Az első forduló után 4-4 csapat jutott a középdöntőbe, majd 2-2 a döntőbe. Tanulóink sajnos nem jutottak tovább, de értékes tapasztalatokat nyertünk. Reméljük, hogy jövőre sikeresebben szerepelünk majd! A diákokat Nagy Katalin matematika tanár készítette fel és kísérte el a vetélkedőre.