Október 23. megemlékezés

Iskolánk tanulói, tanárai 2020. október 22-én ismét városismereti akadályversenyen vettek részt. A járványügyi helyzetre való tekintettel szerveztünk kültéri programot a gyerekeknek. A városismereti gyalogtúra időtartama osztályonként, átlagosan 3 óra volt. Minden csoportnak a szervezők által kijelölt útvonalat kellett végigjárni, megkeresni Csepel nevezetességeit, jellegzetes pontjait.

A 9-10. évfolyam tanulói, Csepel 1956- os emlékhelyeit keresték fel. Az iskolától elindulva a Görgey Artúr tér, Táncsics Mihály utca érintésével jutottak el a Szent Imre térig, majd a Csepel Művek I. Kapujától a Mansfeld Péter utcán sétáltak végig.

Az akadályverseny és a feladatok célja az 1956- os forradalom és szabadságharc főbb eseményeinek felelevenítése és a csepeli események megismerése volt.

Az osztályok közötti játékos vetélkedőn a gyerekek: totó, keresztrejtvény, memóriajáték, puzzle játékok segítségével mérték össze tudásukat, miközben megismerkedtek Csepel nevezetességeivel.

A 11-12. évfolyamok Csepel helytörténeti versenyén vettek részt. Ennek az akadályversenynek a célja az volt, hogy

• ismerjék meg a tanulók lakóhelyük, intézményük környezetét,
  • történelmét,
  • a múltban betöltött szerepét,
  • ismerjék a következő helyeket: orvosi rendelő, mentőállomás, tűzoltóállomás, zöldfelületek- a Királymajor lakótelep parkja, Daru domb; terek, nevezetes műemlékek, épületek, sportközpontok…stb;
  • ismerjék meg térképen is Csepelt
  • mozgásra serkentse a diákokat.

A diákok változatos feladatokban mérték össze tudásukat, ügyességüket: totó, activity, Csepel épületeinek, tereinek elhelyezése a kapott képek alapján időben és térben, memóriajátékok, keresztrejtvény megfejtése.

Diákjaink nagyon sikeresen helytálltak, miközben játékos keretek között aktívan emlékeztek meg múltunk jeles eseményeiről.

Köszönet Ledniczky Zsuzsanna és Simkó Melinda tanárnőknek, hogy méltóan és igazán mozgalmasan, interaktívan tudtunk megemlékezni az 1956-os forradalomra és szabadságharcra.

Helyezettek

VIII. 9.mf 44
IX 10.e 43
X 9.p 40