Megemlékezés az 1956 forradalomról és szabadságharcról

Ünnepi műsor 1956 eseményei és hősei emlékére

Ünnepi műsorral emlékeztünk 1956 eseményeire és hőseire a forradalom és szabadságharc 65. évfordulóján.

Diákjaink előadása, a korabeli képsorok drámaisága, a verses-zenés válogatás - egymással összhangban - tartalmas és felemelő pillanatokat varázsolt számunkra, melyet a Himnusz és a Szózat eléneklése foglalt keretbe. Megértettük, átéltük, hogy maga a csoda született meg október 23-án, a szabadság, és vele együtt megszülettek a forradalmi hősök, akik megvívták a harcot a szabadságért a kommunista diktatúrával szemben. Nem hiába, hiszen a mi szabadságunkért is harcoltak: ők ütötték be az első vasszeget a szovjet birodalom koporsójába.

A műsorban elhangzott Ady Endre: Imádság háború után c. verse és Pintér Béla ’56 él! című dala.

Köszönjük Ledniczky Zsuzsannának és Keppel Gyulának a műsor összeállítását és a diákok felkészítését, Asztalos Jenőnek a technikai segítséget!

Köszönjük a diákok lelkes és színvonalas szereplését! Név szerint: Bagi István (10.H), Koplányi Rita (12.G), Kovács Bálint (11.H), Márton Fanni (11.H), Kucsera Tamás (11.E)