Magyar Honvédség Katonai Küzdősport bajnokság

A verseny az MH Altiszti Akadémia, Sportobjektumában, Szentendrén került lebonyolításra, 2020. február 27-én.

A Zrínyi kupa Magyar Honvédség Küzdősport bajnoksága, a Magyar Honvédség legrangosabb Küzdősport bajnokságává vált

mondta megnyitó beszédében Korom Ferenc altábornagy, Magyar Honvédség Parancsnoka.

A verseny szervezője: a Szentendrei Kinizsi Honvéd SE (SZKHSE), Birkózó és Katonai Küzdősport szakosztály, MH Altiszti Akadémia Katonai Testnevelési és Közelharc Módszertani részlege.

A verseny igazgatója: Vura Zsolt, az SZKHSE elnöke, a verseny fővédnöke Korom Ferenc altábornagy, a Magyar Honvédség Parancsnoka volt.

A verseny védnökei: Simicskó István kormánybiztos, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke és Bozó Tibor dandártábornok, az MH Altiszti Akadémia, parancsnoka.

A verseny díszvendége: Furkó Kálmán nyugállományú ezredes volt.

Meghívott vendég: Farkas László nyá. alezredes, HOSOSZ elnök, HS alelnök.

A versenybíróság elnöke, egyben a verseny főbírója: Zagyva Sándor százados Katonai Testnevelés és Közelharc Módszertani részleg m.b. részlegvezető, Birkózó és Katonai Küzdősport szakosztály vezetője.

MH ellenőr: Molnár Károly őrnagy.

A verseny bírái: Bagi László nyá ezredes, Tar László alezredes, Tar József alezredes, Lázár Tibor őrnagy, Zagyva Sándor százados, Krizsán Szabolcs főhadnagy, Ferenczi István hadnagy, Tar Tamás főtörzsőrmester, Fizel József főtörzsőrmester, Gulyás Zsolt törzsőrmester, és még sok jó szakember.

Versenyszámok:

• Kiskesztyűs viadal
  • Nagykesztyűs viadal
  • Földharc

Verseny programja:

08:15 – ig: beérkezés,
08:30 – 09:15: regisztráció, mérlegelés, orvosi vizsgálat,
09:15 – 09:45: technikai értekezlet, szabályismertetés, sorsolás,
10:00 – 10:15: ünnepélyes megnyitó,
10:15-től: versenyek,
16:30-tól: eredményhirdetés.

A verseny gördülékeny jól szervezett bajnokság volt, nagyon kiadós ételcsomagot, ásványvizet, és üdítőt is kaptak a versenyzők.

Eredmények:

Kiskesztyűs viadal:

• 90 kg súlycsoportban Molnár Dominik arany érmes, Széphegyi Simon pedig a dobogó második fokára álhatott.
  • 70kg súlycsoportban bronzérmes Vácz Márk.

Nagykesztyűs viadal:

• 78kg-os súlycsoportjában aranyérmes Elekes Zsolt, a negyedik helyen pedig Lakatos István végzett.
  • Ráti László negyedik helyezést ért el, sajnos sérülés miatt, nem tudta folytatni a küzdelmeket.

Földharcban:

• 70kg-os súlycsoportban ezüstérmes Illés Dániel, bronzérmes pedig Fekete Erik.
  • 62 kg-ban Jurásek Xavér bronzérmes, sajnos sérülés miatt nem tudta folytatni a küzdelmeket.
  • Márton Dániel 85kg-ban ezüstérmet szerzett.

A Weiss Team így 8 éremmel és két helyezéssel öregbítette iskolánk hírnevét!

Legközelebb alapos felkészüléssel, még jobb eredményeket fogunk elérni.

Gratulálok a versenyzőknek! Teljes szível küzdöttek!

Köszönjük a lehetőséget és a támogatás igazgatónőnknek, és az iskola vezetésének!

Valamint köszönjük az összes rendész tanárnak!

Tisztelettel:
Serflek József