Klímaváltozás - környezetvédelmi vetélkedő

Ez évben is sikeresen lezajlott 2020. 01. 13-án a reál munkaközösség által szervezett környezetvédelmi vetélkedő, melynek központi témája a globális felmelegedés, klímaváltozás volt.

A verseny célja az volt, hogy felhívjuk diákjaink figyelmét erre a napjainkban egyre nagyobb problémát jelentő témára és hogy tudatában legyenek azoknak a civilizációs veszélyeknek, melyeket az emberi tevékenységek okoznak. A 9. és 10. évfolyam diákjaiból állt össze a kilenc négy-négy fős csapat, így a versenyen 36 diák vett részt.

A feladatok összeállítását Simkó Melinda végezte. A verseny szervezésében Károly Róbert, Baló Zoltán segédkezett. A verseny lebonyolításában Simkó Melinda, Ledniczky Zsuzsa és négy tanuló vállalt szerepet.

A diákok változatos feladatokban mérték össze tudásukat, ügyességüket: szélerőmű építése, totó, puzzle, teszt a húsevésről, címketeszt, activity. Diákjaink nagyon sikeresen helytálltak.

A helyezettek:

1. helyezett 9.R