Klímaváltozás - környezetvédelmi vetélkedő

Iskolánk reál munkaközössége 2017. 12. 19-én immár negyedik alkalommal rendezte meg a környezetvédelmi vetélkedőt, melynek központi témája a globális felmelegedés, klímaváltozás volt.

A verseny célja az volt, hogy felhívjuk diákjaink figyelmét erre a napjainkban egyre nagyobb problémát jelentő témára. A célközönség, alapvetően a 9.-10. évfolyam volt, akik komplex természetismeret órákon is foglalkoznak ezzel a kérdéssel. Összesen 10 csapat indult 5 – 5 fővel, így a versenyen 50 diák vett részt

A feladatok összeállítása és a verseny előkészítés Simkó Melinda munkáját dicséri. A verseny lebonyolításában Simkó Melinda és Ledniczky Zsuzsa vállalt szerepet.

Változatos feladatokban a már korábban tanult, illetve megnézett film alapján kellett a diákoknak számot adni tudásukról. ( Totó, vagy keresztrejtvény, klimaváltozást vizsgáló film).

I. helyezett, 9.D: Farkas Szilvia Mercédesz, Tóth Beatrix, Boros Bodza, Letkó Attila.
II. helyezett, 9.G: Földvári Rebeka, Széki Tibor, Fülöp Benjamin, Laborcz Krisztofer Flávió, Tóth Tibor Dániel
III. helyezett, 9.R: Keipp Laura, Sternák Réka, Dudás Soma, Kereszturi Bendegúz, Kristóf Bálint

Gratulálunk!