"Kapcsolj, hogy kapcsolhass!"

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, "Együttműködés szakképző iskolák között" kiírt pályázatát megnyertük. Partneriskolánk az erdélyi Fogarasy Mihály Műszaki Líceum, akikkel közösen elektrotechnikai és elektronikai szakmacsoportos diákokkal, gyakorlati oktatásában közösen, szimulációs kapcsolótáblát készítünk. Lényegében az alapkapcsolások megismerését és gyakorlását, valamint a hibakereséseket teszik lehetővé a panelek. A diákok megismerik a tábla működési elvét, majd pedig elméleti és gyakorlati foglalkozások keretében egyaránt hasznosíthatják azt. A közös munka kapcsán a projekt logóját is elkészítik a két iskola tanulói. Az utazáson résztvevő diákjaink osztályfőnökök ajánlásai alapján, illetve jó tanulmányi átlaguk figyelembevételével lettek kiválasztva. A projektben való részvételük 2014. december 1-től 2015. június 15- ig tart. Elsőként a mi tanulóink és kísérőik utaznak Erdélybe, Gyergyószentmiklósra, április 13-ától egy hétre, majd a partneriskola diákjai látogatnak el iskolánkba 32 fővel, májusban.

Pályázati adatok:

Projektünk időtartalma: 2014.12.01 - 2015.06.15.
Megnyert összeg: 3.349.000 Ft
Pályázati azonosító: HAT-14-02-0103
Pályázat címe: "Kapcsolj, hogy kapcsolhass!"
Partnerünk: Fogarasy Mihály Műszaki Líceum / Liceul Tehnologic „Fogarasy Mihály”
Település: Gyergyószentmiklós, Márton Áron út.
Első utazás: 2015.04.13-19. /35 diák 5 tanár Gyergyószentmiklósra/
Második utazás: 2015.05.12-17. /32 diák 4 tanár Csepelre/