Informatika versenyek sikerei

PC

Iskolánk egyik alappillére az informatika ágazat. Nem kell bemutatni, hogy milyen fontos és mennyire keresett napjainkban is a jó szakember, legyen szó szoftverfejlesztőről vagy informatikai rendszer - és alkalmazás-üzemeltetőről. Olyan szakmát kaphatnak diákjaink kezükbe, amivel biztosan megállják helyüket a világban. A verseny viszont nagy. Ma már senki nem engedheti meg magának, hogy ne haladjon a korral. Különösen elmondható ez az informatika ágazatra, amely szinte naponta változik. Az önképzés, önfejlesztés szerves része a fejlődésnek. Mindez akkor szerencsés ha egy csiszolatlan gyémánt, olyan tanárral találkozik, aki kihozza belőle a Koh-i-Noor-t. Azaz szárnyakat növeszt és megtanítja repülni tanítványait. Elmondható ez Englert Ervin Brunó kollégánkról, aki azonnal elvarázsolja tanítványait, rendületlenül motiválja és számtalan versenyre készíti fel őket, hogy tapasztaljanak, sikereket érjenek el és maguktól akarják a többlettudást, látva mire lesz még szükségük a győzelemhez. Megízlelteti velük a versenyek semmihez nem fogható érzését, amelynek rabjává válnak és észrevétlenül lesznek szakmájuk Koh-i-Noorjai.

Az idei tanévben minden próbára tette a lelkes csapatot, de a pálma csak erősödött a terhek alatt.

Az alábbi versenyeken vettek részt tanulóink, nagyon szép eredményekkel.

Versenyek

Megnevezés Időpont Jelentkezők Osztály Eredmény Megjegyzés
Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny 2020.11.20. Lopatovszki Titán, Lőrincsik Tamás, Dalmady Bence 10C 6. hely
Szabó Dániel, Horváth Bánk, Herczeg Dorina 13F 20. hely
Nemes Tihamér Nemzetközi Informatikai Tanulmányi Verseny programozás kategóriája 2020.11.04. Lopatovszki Titán, Lőrincsik Tamás, Dalmady Bence, Becsei Szabolcs 10C részvétel
VII. országos ITE verseny 2020.11.19. Bajzik Levente Dominik, Pálfalvi Márkó, Strbik András 10SZ még nem ismert
Joszkin Kevin, Kocsis Jonatán, Letkó Péter 10C még nem ismert
e-Hód Nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny 2020.11.20. 44 fő az iskolából 10C, 10R, 10SZ, 11C, 11E 32. Lőrincsik Tamás 10C 249 iskola 29341 diákja vett részt
Szakma Kiváló Tanulója Verseny 2021.01.11. Aknai Márk, Balogh Gergely, Jankó Bálint, Mátéka Dénes, Rupa Bence 13H elhalasztva
Horváth Bánk, Szabó Dániel, Szilágyi Péter 13F

e-Hód eredmény:

Név Osztály Pont Kategória
Lőrincsik Tamás 10C 94 senior
Draveczki Dániel 11E 78 senior
Tóth Krisztina 9C 74 junior
Zsobrák Márk 11C 66 senior
Schlitt Henrik 11C 64 senior
Tessényi Bálint 11C 42 senior

Közülük kiemelendő, a 2020. november 20-án pénteken megrendezésre került Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny. Ez a verseny bejutási lehetőséget adhat a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia válogatójára, valamint a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia válogatójára.

Iskolánk először indult ezen az országos versenyen és csapataink a hatodik és a huszadik helyezést érték el.

Gratulálunk diákjainknak a becsületes és sikeres helytállásért és köszönet felkészítő tanáruknak: Englert Ervin tanár úrnak.