Honvéd Kadét Akadályfutó verseny

Honvéd Kadét Akadályfutó verseny (Bánk, 2023.)

(Bánk, 2023.)

2023. 06. 26-án 30 fő honvéd kadét diákkal és 2 fő kísérővel festői környezetben, Bánkon voltunk a Honvédelmi Sportszövetség által rendezett, a Magyar Honvédség által támogatott, rendhagyó Kadét Akadályfutó versenyen. A versenyen iskolánk honvéd kadét programban résztvevő 9-10-11-12. évfolyamos diákjai vettek részt. Intézményünk évek óta a verseny visszatérő szereplője.

Kísérők és egyben a felkészítésben részvevő oktatók Gaszler István és Serflek József tanár urak voltak.

A versenyen a Honvéd kadét programban részvevő iskolák képviseltették magukat, mintegy 650 fővel.

A fizikai, mentális, pszichés megmérettetésen, erőpróbán tanulóink csapatmix kategóriában 3. helyezést értek el.

Diákjaink sportszerű, kadéthoz méltó teljesítmény nyújtottak. Mindenki teljesítette a mintegy 3, 5 km-es erdei, változó szintkülönbséggel bíró, embert próbáló feladatokkal felépített pályát (vizesárok leküzdése, lézeres lövészet terhelés alatt, gránáthajítás, gyűrűs lengőakadályok, palánk akadályok, lajhármászás, gyűrűs akadályok, súlyhordás, kúszás, stb.). A feladatok végrehajtását a meleg időjárás is nehezítette.

honvedelem.hu...

Gratulálunk kadétjainknak az elért eredményhez, egyben köszönjük minden felkészítésben segítő oktató munkáját!

Képtár...