Helyesírási és anyanyelvi versenyek

WM Helyesírási és anyanyelvi versenyek

Diákjaink az Implom József helyesírási versenyen és a Péchy Blanka emlékversenyen

Hagyományainkhoz híven idén is megrendeztük az országos Implom József helyesírási verseny iskolai fordulóját. November 11-én 11 diákunk mérte össze tudását a megmérettetésen, ahol egy Szent László királyról szó szöveget kellett leírni helyesen, klasszikus tollbamondással.

Az idei év meglepetése, hogy egy 9.-es tanuló vitte el a pálmát a többiek elől. Első helyezést ért el Kubánka Richárd 9/E osztályos tanuló, második lett Ámorth Jenni Mirjam 9/AX osztályos tanuló, harmadik helyen végzett Dravecki Dániel 12/E osztályos diákunk.

Gratulálunk minden lelkes versenyzőnek!

Köszönjük Fráter Zsuzsanna tanárnőnek a verseny szervezését, lebonyolítását!

A beszédművelő körök 32 éve rendezik meg a Péchy Blanka emléknapot és emlékversenyt. Idén először a Baár-Madas Református Gimnázium adott helyet a rendezvénynek. Országos találkozó volt.

Iskolánkat két tanuló képviselte: Bagi István 10/H és Kubánka Richárd 9/E osztályos tanulók.

Bagi István a szépkiejtési verseny 2. helyezettje lett, Kubánka Richárd a helyesírási versenyen a negyedik helyezést érte el, a zsűri különdíjban részesítette.

Gratulálunk mindkét tanulónknak!

Felkészítő tanárok: Keppel Gyula, Várkonyi Csaba