Gulág Alapítvány - konferencia és pályázat

Nagy Attila Szilárd

„Az Alkotó Szabadsága – Művészek szovjet fogságban” címmel szakmai konferenciát szervezett a Gulag Alapítvány a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából.

A 2024. február 23-án a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében tartott eseményen iskolánk kétszeresen is érintett volt. Szűk Balázs tanár úr „GULAG és GUPVI mozgóképes ábrázolások az egyetemes filmművészetben” címmel tartott előadást a konferencia zárásaként. Ezután került sor a Nemzeti Emlékezet Bizottsága és a Gulag Alapítvány közös középiskolai pályázatának eredményhirdetésére képzőművészeti kategóriában. Iskolánk diákja, Nagy Attila Szilárd 11.b osztályos tanuló is a díjazott meghívott pályázók között volt, munkáját oklevéllel és értékes könyvcsomaggal ismerték el. Alkotása a honlapon és a közösségi médián kívül, Szűk Balázs tanár úr előadásával együtt, a májusban megjelenő konferenciakötetben is szerepel majd.

Pályamunka