Frissítve: Rakonczay András temetése

Rakonczay András

Temetés

Rakonczay András kollégánk temetése 2021. december 15-én 12:45 órakor lesz a Rákoskeresztúri köztemetőben. A család 1-1 szál fehér virágot kért a búcsúzóktól.

Fájó szívvel búcsúzunk, Rakonczay András kollégánktól, barátunktól. Hirtelen ragadta őt el tőlünk a halál. A szavakat keresve, nem érzek mást csak az űrt és a maró fájdalmat, amit maga után hagyott. Ki volt ő nekünk? Ha belenéztél égszínkék szemébe, láttad és tudtad a választ.: egy tiszta, egyenes, magyar ember, aki őszinte szeretettel nevelte a diákokat és segítette kollégáit. Nem volt olyan focimeccs, amire ne vitte volna el a gyerekeket. Lelkesedése mindenkire átragadt, sodort bennünket magával, mint a kiömlő patak. Tudom, hogy meghalt, de nem hiszem el most sem. Mosolya, jókedve itt van előttem, olyan élőn, mintha érinteni tudnám. Kedélyes ember volt, akinek a társaságában átmelegedett a szíved. Ugyan, hogy érthetném, hogy nem vagy többé, Te, aki mindenkivel törődtél, szerettél.

“Én nem haltam meg, az, ami nektek voltam, még mindig vagyok. Nevezzetek a nevemen, beszéljetek hozzám olyan könnyen és egyszerűen, ahogy mindig. Nevessetek és gondoljatok rám, hiszen én itt vagyok veletek, csak én az út másik oldalán megyek.”

Kedves kollégám, drága András emléked legyen áldott, nyugalmad csendes. A fájdalom és bánat, amit most alig lehet elviselni, rádöbbent arra, hogy életed ajándék volt és hálával tartozom, hogy ismerhettelek. Isten nyugasztaljon!

Herczeg Mária

„A játszótársam, mondd, akarsz-e lenni,
akarsz-e mindíg, mindíg játszani,
akarsz-e együtt a sötétbe menni,
gyerekszívvel fontosnak látszani,
nagykomolyan az asztalfőre ülni,
borból-vízből mértékkel tölteni,
gyöngyöt dobálni, semminek örülni,
sóhajtva rossz ruhákat ölteni?
Akarsz-e játszani, mindent, mi élet,
havas telet és hosszú-hosszú őszt,
lehet-e némán teát inni véled,
rubinteát és sárga páragőzt?
Akarsz-e teljes, tiszta szívvel élni,
hallgatni hosszan, néha-néha félni,

hogy a körúton járkál a november,
ez az utcaseprő, szegény, beteg ember,
ki fütyörész az ablakunk alatt?
Akarsz-e játszani kígyót, madarat,
hosszú utazást, vonatot, hajót,
karácsonyt, álmot, mindenféle jót?
Akarsz-e játszani boldog szeretőt,
színlelni sírást, cifra temetőt?
Akarsz-e élni, élni mindörökkön,
játékban élni, mely valóra vált?
Virágok közt feküdni lenn a földön,
s akarsz, akarsz-e játszani halált? „

Kosztolányi Dezső: Akarsz-e Játszani?