Fegyverkiállítást rendeztek iskolánkban

Hibácskó Ferenc nyugalmazott rendőr alezredes fegyvergyűjteménye

A rendvédelmi ágazat tanulói részére tartott egybefüggő szakmai gyakorlat keretin belül mindig próbálunk olyan programokat kialakítani, ahol a szakma széles spektrumát ismerik meg. A jelenlegi járványügyi intézkedések nem teszik lehetővé az intézmények látogatását ezért külön örültünk Hibacskó Ferenc úr interaktív kiállításának.

Hibácskó Ferenc nyugalmazott rendőr alezredes a gyűjtést már egészen fiatalon, nyolcéves korában kezdte vadász édesapja hatására, a több ezer darabos gyűjteménye hatástalanított lőfegyverekből áll, köztük igen sok ritkasággal. A bemutatott fegyverek minden a hadtörténeti korszakot felöleltek, láthattunk kézifegyvereket, géppuskát, gépkarabélyt, géppisztolyt, illetve egyéb eszközöket.

Diákjaink és tanáraink is nagyon élvezték ezt a kiállítást hiszen itt nem csak nézni, hanem kézbe venni is lehetett a kiállítási tárgyakat.

Köszönet a szervezésért Kállai Barbara tanárnőnek!

Képek a kiállításról...