„Ékes rovás” V. versenykiírás

Ötödik alkalommal rendezzük meg iskolánkban az „Ékes rovás” versenyt középiskolás diákok és pedagógusaik számára, valamint az iskolák dolgozói részére. Az eddigi tapasztalatok örömmel és reménnyel töltenek el bennünket, hiszen a múlt évben is sok pályamű érkezett.

Az első fordulóban Grandpierre Attila: Régi magyar tánc c. versét várjuk beküldésre kézzel róva.

A szöveget mellékeljük, a rovásíráshoz irányadó szempontokat adunk. A szöveget képi illusztrációval is lehet gazdagítani. Rovás ábécéként javasoljuk az nemzetközi ISO rendszerben elfogadott betűkészletet. A rovás számok után szereplő kiegészítő jelkészletből a mélyhangrendű k betű szabályos használata elfogadott.

Feltételek:

• Íróeszköz a rováshoz szabadon választható, az illusztráció bármilyen technikával készíthető, de nem kötelező! Javasoljuk rajzlap használatát. Előre előkészített lap is hozható.
  • A4-es vagy A3-as formátumban kérjük a pályaművet beküldeni.
  • Segédeszközök (vonalzó, vonalazás, előre elkészített sorvezető stb.) használata megengedett.
  • Az illusztrációt a szöveggel együtt vagy külön lapon is el lehet készíteni.

Amire érdemes odafigyelni:

• teljes szöveg összképe
  • szövegsorok harmóniája
  • betűk egyenletessége, stílusa
  • tévesztés, hiba, hiány
  • szöveg elhelyezése

Határidő és postázási cím:

2018. március 02. péntek
Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
1211 Budapest, Tanműhely köz 7. | Tel.: 06 1 276 66 77

Kérjük, írják rá a borítékra: „Ékes rovás”, valamint a pályázó és iskolája pontos nevét és címét! Megkönnyíti a további tájékoztatás módját, ha e-mail címüket is mellékelik a pályamű hátoldalán.

Az első fordulóra beérkező pályamunkákból választjuk ki azokat versenyzőket, akiket behívunk a döntőre. A bejutottakat elektronikus úton értesítjük.

Mindenkinek sok sikert és jó versenyzést kívánunk!

A magyar munkaközösség tanárai nevében:
Várkonyi Csaba