ÁSZÉV eredmény

Bulik Barnabás

Az idén is megrendezésre került az ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV). A versenyt ágazatonként rendezik meg, az adott szakmacsoport érettségi követelményében megfogalmazott ismeretanyagra épül. Az informatika szakmacsoport versenye kétfordulós, a döntőbe a legjobb 30 versenyző jut. Az első forduló teszt jellegű volt, 47 kérdésre kellett online válaszolni, hálózati ismeretek (40 pont), programozás (40 pont), weboldalszerkesztés (20 pont) és adatbázis-kezelés (20 pont) témakörökben. A szakmacsoport versenyén 511 diák indult. Bulik Barnabás, iskolánk 12.C osztályos tanulója a 90-ik helyet szerezte meg. Gratulálunk Neki és felkészítő tanárának Monok Judit tanárnőnek.