Angol, német nyelvi vetélkedő

Angol-Német nyelvi vetélkedő

Október 20-án a 7. órában rendeztük meg a tanév első nyelvi vetélkedőjét a Mansfeld teremben, Honfoglalás témakörben.

Az angol és a német nyelvet tanuló diákok együtt versenyeztek párban illetve három fős csoportokban külön asztaloknál. A tanév eleji Honfoglalás-projekt szókincsét, tematikáját mértük fel játékos formában. A tanulók korabeli ruhák, fegyverek képeit párosították össze a jelentésükkel, őseink vándorlását és a honfoglalás eseményeit állították kronológiai sorrendbe, történelmünk ezen időszakára vonatkozó szöveget egészítettek ki a megadott szavakkal, jurta sátrat rendeztek be. A verseny jó hangulatban zajlott, a 9-10. évfolyamos diákok voltak a leglelkesebbek.

Német nyelv

Pontszámok német nyelvből

9-10.évfolyam

  1. Korpa Gábor, Poroszka Zoltán, 10.C - 37 p
  2. Kmeth Hunor, Poroszka Zoé, 10.R - 36 p
  3. Megyeri Réka, Szabó Bence, 10.E - 35 p
  4. Hajdu Imre Tamás, Lenhardt Károly, 9.AXC - 34 p

11-12. évfolyam

  1. Algács Rómeó, Fekete Ádám, 11.KR - 34 p
  2. Kunzer Kevin, Uttó Norbert, 12.C - 26 p

Angol nyelv

Angol nyelvből a feladatlap tartalmazott történelmi kvízt angol nyelven, szövegértési feladatokat, kiegészítős feladatokat, összekötős feladatokat, képes feladatot. Összesen 78 pontot lehetett elérni. A diákok párosával, néhány esetben három fős csapatokban oldották meg a feladatlapot.

Összesen 18, két - illetve három fős csapat indult a verseny angol nyelvű részén.

  1. Zsilovics Dzsenifer 10.E, Erdős Ádám 12.E és Reucov Dávid 12.E - 65 p.
  2. Szász Melinda 10.E, Scháb Tibor 10.E - 62 p.
  3. Lázár Dominik 10.E, Nagy Tamás 10.E - 60 p.

Mivel a verseny angol nyelvű részén a különböző évfolyamok különböző arányban vettek részt, illetve voltak vegyes összetételű csapatok is, így a helyezéseket nem évfolyamonként, hanem összesítve osztottuk ki.

Gratulálunk a helyezést elérőknek és mindenkinek köszönjük a részvételt!