1956-os hadtörténeti vetélkedőn vettünk részt

'56-ról 65 év múltán - 10.H osztály

A Honvéd Kulturális Egyesület ’56-ról 65 év múltán, az 1956-os forradalom és szabadságharc hadtörténeti vonatkozással címmel meghirdetett online történelmi vetélkedőjén iskolánk 10.H osztályos tanulói (Almay-Szekeres Zita, Bagi István, Day Ádám, Tranacsik Leila) eredményesen vettek részt. A 24 versenyben lévő iskola 38 csapata közül, a díjazottakon kívül, öt iskola elismerő oklevélben részesült, melynek a mi iskolánk is részese lehetett.

Az oklevél átadására ünnepélyes keretek között, 2021. október 15-én került sor, a Stefánia Palotában. A versenyre egy ötoldalas esszével és egy kisfilmmel neveztünk. Mind a két pályamű Mansfeld Péter tragikus sorsát dolgozta fel. A 10.H. osztályfőnökeként külön köszönetemet szeretném kifejezni Csongrádi Ákos tanár úrnak, aki történelmi szempontból segítette a diákok munkájának koordinálását, valamint Keppel Gyula tanár úrnak, aki a kisfilmben a tragikus sorsú Mansfeld Péter életéről mesélt. Ez a verseny számunkra nem csupán egy megmérettetés volt, hanem egy emlékezés. Emlékeztünk a katonákra és a forradalomban aktívan harcoló civil hősök példamutató helytállására.

Tóthné Vitányi Tímea

'56-ról 65 év után  hadtörténeti vonatkozással - vetélkedő emlékére