Felvétel 21/22

Ezt az oldalt évközben, az eljárás előrehaladtával több alkalommal frissítjük. A fontos felvételi információkat a felvételi naptár eseményei előtt aktualizáljuk.

Ha a szakképzést választod, nem kell elhelyezkedési nehézségektől tartanod, hiszen a technikusok és a mesteremberek iránt folyamatosan nagy a kereslet. Ha mestere szeretnél lenni egy szakmának, javasoljuk a szakképző iskolát, ha magasabb szintű tudást szeretnél, akkor a technikumban találod meg a jövőd.

A megszerezhető technikusi szakképzettség középvezetői szintű ismereteket biztosít, az ötéves képzés egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A szakképző iskola három éves, itt képezzük a szakmák mestereit. Az ágazati ismereteket adó első év után történik a szakmaválasztás.

Felvételi naptár A felvételi eljárás fontosabb időpontjai.

Iskolánk nyilvánosságra hozza a felvételi tájékoztatóját.
Az általános felvételi eljárás kezdete.
Rendészet és honvédelem ágazati felvételhez fizikai állóképességi és pszichológiai felmérés.
Iskolánk nyilvánosságra hozza a jelentkezők felvételi jegyzéket.
A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában.
Iskolánk megküldi a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
A még szabad férőhelyek függvényében rendkívüli felvételi eljárást hirdetünk.
Beiratkozás az iskolánkba.

Jelentkezési adatok 9. évfolyamra

Kitöltési segédlet: az általános iskolában kapott pályaválasztási lapra az alábbiakat kell írni:

OM azonosító: 203032
Telephely kód: 016
Valamint a választott képzés tanulmányi terület kódját (lásd alább, a szakmáknál)

Felvételi eljárás

A felvételi rangsorban a tanulmányi átlagot vesszük figyelembe, ezért a jelentkezőknek nem szükséges felvételizni, az alábbiakat kivéve:

• a rendészeti képzéshez fizikai és pszichológiai felmérésre van szükség.
  • a honvéd kadét képzéshez írásbeli felmérésre van szükség.