Határtalanul: Erdély-Csepel 2016

Sokak előtt ismeretes, hogy 2015 tavaszán és az idei évben is megvalósulhatott egy közös szakmai és kulturális programsorozat az Erdélyben, Székelyföldön, azon belül Gyergyószentmiklóson található Fogarasy Mihály Műszaki Líceum és a Weiss Manfréd Szakközépiskola között.

Utazások

A sikeres pályázatok gerincét a kölcsönös utazás képezte, melyen iskolánként több mint 30 diák és kísérőtanáraik egy-egy hetet tölthettek térítésmentesen a testvériskolákban. A pályázatokban jó tanulmányi eredményű és jó magaviseletű gépész, elektroműszerész illetve informatika szakmacsoportos diákok vehettek részt. Többségük a pályázatban vállalt szakmai munkában, valamint a vendégfogadásban is tevékenykedett.

A közös munkák gyümölcse

Szakmai téren múlt évben az oktatásban is felhasználható elektromos kapcsolótáblát és nyomógombos világítótesteket alkottak a két intézmény diákjai és tanárai, az idei évben Weiss-Fogarasy Elektromos Automobil került ki a „futószalagról”, mely nagy sikert aratott itthon és székely testvéreinknél is.