Közszolgálati szakmacsoport: rendészeti ágazat

Szakközépiskolai oktatás (4 év + 1 OKJ specializáló év)

évf. osztály Várható OKJ kimenet Intézményi kód Szakirány
9. 1 Közszolgálati ügyintéző 550 szakmacsoport Közszolgálat - Rendészeti ágazat

A képzés célja a rendészeti pálya iránt érdeklődő tanulóknak olyan speciális ismeretek nyújtása, amelyekkel pályaválasztásuk megalapozottá, felkészülésük célirányossá válhat. A felvételhez a tanulmányi átlagot vesszük figyelembe és orvosi alkalmassági vizsgálat is szükséges.

Iskolánk a szakmai tárgyak oktatását a Belügyminisztériummal együttműködve, a rendészeti szervek támogatásával végzi.

A tanulmányok alatt nyári összefüggő szakmai gyakorlatot kell teljesíteni, melynek időtartama a 10. évfolyamot követően 70 óra, 11. évfolyamot követően 105 óra.

A szakmai érettségi illetve a sikeres fizikai, pszichológiai és egészségügyi felvételi után a Belügyminisztérium rendészeti szakközépiskoláiba (Körmend, Adyliget, Miskolc, Szeged) lehet jelentkezni, ahol másfél év alatt rendőr szakképesítés szerezhető, vagy más cél esetén a továbbtanulás bármely felsőoktatási intézményben lehetséges.