Gépi és CNC forgácsoló

Gépészet ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.

Műszaki rajz alapján, a megmunkálandó anyag ismeretében megtervezi az adott alkatrész hagyományos szerszámgépen való gyártását, meghatározva az ehhez szükséges gépeket, eszközöket és technológiai adatokat. A szerszámgépen beállítja a forgácsolási jellemzőket és legyártja a munkadarabot. CNC megmunkálógépeken, gyártósorokon szakszerűen használja a munkadarab befogó- és továbbító eszközöket. Programot ír és tesztel egyszerűbb alkatrészek CNC gépen történő gyártására. A gép felszerszámozását követően hagyományos vagy CNC gépen alkatrészt gyárt.

Kompetenciaelvárás

Kreativitás, önállóság, felelősségtudat, csapatban való együttműködés, precizitás, problémamegoldó képesség.

A szakképesítéssel rendelkező

• tanulmányozza és értelmezi a gépészeti anyagokra vonatkozó információkat: műszaki rajz, műhelyrajzok, szabványok;
  • a forgácsoló eljárásoknak megfelelően felszereli, beállítja a munkadarab befogó-, megfogó-, és rögzítő eszközöket;
  • kiválasztja és használja a megmunkáláshoz szükséges szerszámokat;
  • kézi megmunkálással egyszerű alkatrészeket gyárt, alakít, javít;
  • fúrási munkákat végez;
  • alkatrészeket gyárt esztergálással, köszörüléssel, marással;
  • egyszerű geometriájú alkatrészeket készít CNC vezérlésű megmunkáló gépeken;
  • forgácsoló szerszámokat készít, élez;
  • a legyártott munkadarab minőségét és megfelelősségét ellenőrzi.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szereti a gépeket, érdekli a forgácsolás és egyedi termékek előállítása.

Felvételi státusz:
Kifutó