Caffart

A kiállítás időtartama:
2019. október 15. kedd - 2019. november 15. péntek

A Caffart Képzőművészeti Egyesület az elmúlt öt évben mértékadó, iránymutató jelenséggé vált a kortárs magyar művészet palettáján. Aknay János, Ferencz S. Apor, Filp Csaba, László János, Őry Annamária, Pap Gitta, Puha Ferenc, Rékasi Attila, Sütő Róbert és Török Ferenc jelhagyó gesztusának egyszerű, evidens és elementáris ereje ölt testet a Caffart filozófiájában.

A művek üzenetét -olvasva- az alkotók kéznyomát, jelhagyását követve utazást tehetünk a művészek -koponyája körül- a magyarországi kortárs művészet legújabb tendenciái között. A 2009-ben alapított művészeti egyesület nevében Rejtő Jenő: A sárga garnizon c. művéből kölcsönzött cafard (őrület, ámokfutás, ingerlékenység, tettvágy, melankólia) kifejezés zöngétlenítve, asszociatíve formálódott Caffarttá. A beszélő név mögött megbúvó rendkívül heterogén, időnként ellenpontozónak tűnő csoport bemutatkozásai alkalmat teremtenek arra, hogy a kortárs művészet izgalmas tendenciáira, kereszteződési pontjaira pillanthassunk.

Részlet Kovács Zita
művészettörténész tanulmányából (2014).

A kiállítók névsora:
Aknay János, Ferencz S. Apor, Filp Csaba, Horváth Roland, Knyihár Amarilla, László János, Őry Annamária, Pap Gitta, Pinczés József, Puha Ferenc, Rékasi Attila, Sütő Róbert, Szőke Erika, Török Ferenc

Megnyitó:
2019. október 15. kedd - 14:00
Közreműködők:
A vendégeket köszönti Keppel Gyula, a galéria művészeti vezetője | A kiállítást megnyitja Dr. Marczin István szociológus | Közreműködik Bozsoki-Sólyom Pál és Szabó Gergely a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium tanulói.

Összes kiállítás