Központi Felvételi Tájékoztató

A felvétel rendje

Bármely középiskolába jelentkező tanuló jelentkezhet és megírhatja a központi írásbeli vizsgáját iskolánkban.

Az iskolánkba meghirdetett képzésre jelentkező tanulók számára csak a Honvéd Kadét képzésekre jelentkezőknek szükséges felvételi vizsgát tenniük.

A Honvéd Kadét képzésre felvételizőktől a központi írásbeli feladatlap megírását kérjük az alábbi tárgyakból: magyar nyelv és irodalom, matematika.

Írásbeli vizsga

A központi írásbeli vizsgára való jelentkezés határideje: 2019. december 6. (péntek)

A felvételiző jelentkezését a központi írásbeli vizsgára a központilag kiadott jelentkezési lapon bármelyik írásbeli vizsgát szervező iskolába (így hozzánk is) közvetlenül benyújthatja. A jelentkezési lap az Oktatási Hivatal honlapjáról tölthető le az alábbi hivatkozásról: jelentkezési lap letöltése...

FIGYELEM! Ez csak a központi felvételire való jelentkezésre szolgál; nem azonos a középiskolai felvételi jelentkezési lappal!

A központi írásbeli időpontja: 2020. január 18. (szombat) 10.00 óra.

A központi írásbeli felvételi vizsga pótnapja (csak indokolt, előre egyeztetett esetben vehető igénybe): 2020. január 23. (csütörtök) 14.00 óra.

FIGYELEM! Az írásbeli vizsgáról nem küldünk külön értesítést vagy behívót! A honlapunkon folyamatosan tájékoztatjuk a jelentkezőket az eseményekről.

Kérjük a felvételizőket, hogy személyazonosságuk ellenőrzése céljából a felvételi vizsgára hozzanak magukkal fényképes igazolványt!

A kijavított dolgozatok eredményéről szóló igazolás átvételére és igény szerint a dolgozatok megtekintésére 2020. január 28-án (kedden) 8-16 óráig lesz lehetőség. A javítással kapcsolatos esetleges fellebbezéseket 2020. január 29-én (szerdán) 16 óráig nyújthatják be írásban az iskola titkárságán. Fellebbezni kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén lehet.

Jelentkezés a középiskolába: jelentkezési lap kitöltése

A középiskolai jelentkezés határideje: 2020. február 19. (szerda).

Iskolánkba jelentkezni csak központilag, az Oktatási Hivatal honlapján lehet: http://www.kir.hu/kir2_kifir

Bizonyítványmásolatot nem kérünk a jelentkezési laphoz.

Kérjük, a jelentkezési lapon MINDENKÉPPEN adjanak meg szülői e-mail címet, mert a felvételi eredményről elektronikus úton is küldünk tájékoztatást!

Szóbeli meghallgatás

Rendészet és honvédelem ágazati felvételhez fizikai állóképességi és pszichológiai felmérés tartozik.

Felvételi eredmények

Az ideiglenes felvételi jegyzéket (a felvételi rangsort) 2020. március 11-én (szerdán) tesszük közzé honlapunkon. A sorrend elkészítésekor a felvételi összpontszám a mérvadó.

A felvételi eljárás időrendje

2019. november 25–29. (hétfő–péntek) nyitott napok
2019. december 6. (péntek) a központi írásbeli felvételi vizsgára való jelentkezés határideje
2020. január 18. (szombat) 10.00 központi írásbeli felvételi