Lacza Márta

A kiállítás időtartama:
2009. november 26. csütörtök - 2009. december 18. péntek

Munkácsy-díjas és Csepeli-Nívódíjas festőművész
1946 december 2-án született Csepelen és azóta is itt él és alkot. A Képző- és Iparművészeti Gimnázium festő szakán érettségizett 1967-ben. Utána elvégezte a két éves Kirakatrendező iskolát. A Képzőművészeti Főiskola festő szakán 1974-ben diplomázott. A Fiatal Mővészek Stúdiójának és a Mővészeti Alapnak tagja lett. 1979–től tagja a Magyar Képzőművészek Szövetsége grafikai szakosztályának. Magyarországról elsőként vett részt a belgiumi Kasterleeben működő „Frans Masereel Rijkscentrum voor grafiek” nemzetközi grafikai művésztelep munkájában, ahová tizennégy éven keresztül minden évben visszahívták. Számtalan kiállítást rendezett itthon és külföldön egyaránt. Norvégiában részt vett a Nord Atelier munkájában, idehaza pedig a Pécsi művésztelepen is alkotott. Művészeti munkája elismeréseként előbb Derkovitsösztöndíjat, majd 1983-ban Munkácsy-díjat kapott. Ismertek rajzai az Élet és Irodalom újság lapjairól, valamint számtalan könyv borítóiról és illusztrációiból.

Megnyitó:
2009. november 26. csütörtök - 14:00
Közreműködők:
KEPPEL GYULA a galéria művészeti vezetője | A kiállítást megnyitja DÉKÁNY ÁGOSTON | Közreműködnek Fasang Árpád Zeneiskola növendékei: Medgyes Boglárka zongorán, Felkészítõ tanára: Miskolci Józsefné (Hajtun Zsuzsanna) zongoraművész, valamint Scheuring Kata fuvolán, zongorán kísér Kozma Anikó. Felkészítő tanára: Orbán Boglárka

Összes kiállítás