VII. Országos KIP Szakmai Nap

Az idén immár hetedik alkalommal került megrendezésre a Komplex Instrukciós Programot (KIP) alkalmazó iskolák országos találkozója. A szakmai napon, amelyhez a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma szolgáltatta a helyszínt, több iskola pedagógusa vett részt. A rendezvényt Valló Péter kancellár nyitotta meg, majd Halász Gábor egyetemi tanár osztotta meg velünk gondolatait. A hozzászólók között hallhattuk Péterffy Balázs összefoglalását, aki a Klebelsberg Központ elnökhelyettese. Őt követte professzor Csépe Valéria, miniszteri biztos, aki az új NAT komplexitásába avatott be bennünket. Érdekes élménybeszámolókkal gazdagodhattunk, olyan iskolák tanáraitól, vezetőitől, akik mostanában kezdték el alkalmazni a KIP módszertanát: Dálnoki István BKSZC Erzsébet Királyné Szépészeti Szakgimnáziumának, tanára, Sárosi Tibor Túrterebesi Általános Iskola, Románia, igazgatója és Szlama Tiborné Kisnánai Szent Imre Általános Iskola, KAP iskola, intézményvezetője.

K. Nagy Emese a hálózat szakmai vezetője zárta az izgalmas konferenciát. A délutáni szekcióüléseken nyílt lehetőség arra, hogy a programot alkalmazó iskolák megbeszéljék az elért sikereiket, eredményeiket és a felmerülő nehézségeiket. A rendezvény zárasakor mindannyian úgy éreztük, mi egy különleges család tagjai vagyunk.

Képtár...