Sport: Remekeltek a Weiss-es fiúk!

Nem csak egyénileg, de csapatként is a legeredményesebbek voltak a BKSzC Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának békés harcos team tanulói.

Jurásek Xavér ismét megmutatta hogyan is kell a földharcban versenyezni. 55-60 kg-os súlycsoportban könnyedén leiskolázta, majd a 60-70 kg-ban KO-val verte amúgy remek ellenfelét, aki kiejtette Illés Dánielt is. Dani ötödik lett. A negyedik helyen a szintén Weiss-es Palyer Bálint végzett.

A 70-80 kg-os súlycsoportban Márton Dániel ezüstérmes lett. Csak a jóval tapasztaltabb, fekete öves mester, Kerek Zoltán tudta őt legyőzni, aki a legtechnikásabb versenyzőnek járó külön díjat is bezsebelte.

A 75-80 kg-os súlycsoport harmadik helyezettje Elekes Zsolt lett. A második Molnár Dominik, aki már túl volt egy külön mérkőzésen, ahol épphogy kikapott a nála 35 kg-mal nehezebb ellenfelétől.

Az arany Mészáros Krisztián nyakába került, aki végig okosan, szisztematikusan nyerte mérkőzéseit.

A negyedik helyen végzett Lei Xin, sajnos már nem állt ki a nála 10 kilogrammal könnyebb Ráti Laci ellen.

Az önvédelem kategóriát Kovács Nikolasz nyerte. Szépen, pontosan és dinamikusan dolgozott.

Homola Richard nem sokkal maradt mögötte, az ezüst is szépen csillog!

Budi Norbit és Gyulai Zoltánt hajszálra egyformának találta a birok, így a két harmadik hely is a miénk lett!

Külön kapott a csapat ajándékokat Dr. Zöllei Zoltántól, a Katonai-Kézitusa szövetség elnökétől.

A díjakat Dr. Györki Géza az RKSZ elnöke, Rab Sándor a szervezet főbírója és Dr. Zöllei Zoltán adták át. Külön köszönet Kovacsek Zoltánnak és a többi bírónak a már tökéletes munkáért, valamint Hudák Zsófiának a versenyirodát segítő nélkülözhetetlen segítségéért.

A mérleg: 10 versenyző, 11 érem, két helyezés – 4 arany, 4 ezüst, 3 bronz, 1 negyedik és 1 ötödik hely