Mézeskalács sütés

2017. december 14-én újra karácsonyi készülődéstől volt hangos az iskola 10 osztályterme. A konyhát finom süteményillat lengte be, szorgos fiatalok süteményes tálcákkal egyensúlyozva rohangáltak a lépcsőkön. Ekkor került sor az időszerű mézeskalácssütésre, ami az utóbbi években beharangozza iskolánkban az ünnepet és a várva-várt téli szünidőt. Tíz vállalkozó szellemű osztály, osztályfőnökeik illetve osztályfőnökhelyetteseik segítségével sütöttek, karácsonyi dalokat énekeltek, ünnepi üdvözletet készítettek. A 10.c és 10.g osztályosok még az iskola új kemencéjét is kipróbálhatták, kenyérlángost, illetve pizzát sütöttek. Az elkészült ételek minőségével mindenki meg volt elégedve, de a mennyiség elég kevésnek bizonyult. Így elhatározták, hogy jövőre legalább ilyen finomakat, de sokkal nagyobb mennyiségben készítenek majd. A rendezvény az iskola aulájában zárult, ahol a karácsonyfa körül minden osztály énekelt. Herczeg Mária, iskolánk igazgatója megköszönte a teljesítményeket és néhány kedves mondattal megdicsérte a gyerekeket. Köszönet illeti a tanulmányi munkatársait, akik idén is segítettek a mézeskalács tésztájának az elkészítésében, illetve a konyha dolgozóit, akik biztosították a konyhán a gépeket és a helyet a sütéshez. A szervezésért és lebonyolításért köszönet illeti Nagy Katalin tanárnőt.

Fényképek az eseményről...