Megemlékezés az aradi vértanúkról

10.H 11.H kadét osztályok tiszteletadása - október 6.

Iskolánk 2021. október 6-án megemlékezéssel tisztelgett az Aradon kivégzett tizenhárom tábornok és Batthyány Lajos miniszterelnök emléke előtt.

Szó szerint tisztelgett, mivel a megemlékezés a teljes 10.H kadét osztály és a 11.H kadét osztály két tanulójának közreműködésével valósult meg, akik Vitányi Tímea 10.H osztályfőnök vezényletével katonai tiszteletadásban részesítették a vértanúkat, miközben a vértanúkról kaptunk képet, megismerhettük haláluk előtti utolsó mondataikat.

Az aradi tizenhármak, mint a hazáért, a szabadságért küzdés szimbólumai nem felejtődhetnek el, nem tűnhetnek a múlt homályába, hiszen ma is fontos értékekre hívják fel a figyelmet.

Tisztelgünk hát előttük!

Köszönet Csongrádi Ákos tanár úrnak a színvonalas műsorért.
Elengedhetetlen segítség volt a műsor megvalósulásához Asztalos Jenő tanár úr technikai hozzáértése.

Képek a rendezvényről...